Proběhl dvacátý Superden Helppes

Asistenční psi z centra Helppes usnadní život malému chlapci s handicapem i muži s diabetem.

V sobotu 17. září 2022 proběhl ve výcvikovém centru psů pro handicapované v Praze - Motole již dvacátý ročník oblíbené akce Superden Helppes. Během ní jsou speciálně vycvičení psi každoročně předáváni novým majitelům, aby jim usnadnili život.

Letos do nových domovů odešlo celkem dvanáct asistenčních psů. Náročný a nákladný výcvik dvou z nich, velkého pudla Ebigale di Zucchero a kníračky Barušky, uhradila společnost Kaufland, jejíž zástupci obě fenky šťastným novým majitelům také předali. 

“Asistenční psy považujeme za velmi důležité pomocníky pro lidi s handicapem a moc nás těší, že se na speciálním výcviku můžeme podílet,” říká tisková mluvčí obchodního řetězce Renata Maierl.  

Ebigale di Zucchero se stala novou kamarádkou malého Františka. Ten se narodil velmi předčasně, což u něj vedlo k těžkému postižení zraku, opožděnému vývoji a psychomotorickému postižení. František ale miluje zvířata, a zejména pejsky, Ebigale di Zucchero mu tak bude věrnou parťačkou a zároveň i průvodkyní světem, který František nechápe. 

“Bude mu pomáhat s rozvojem řečových schopností, bude jeho komunikačním mostem s okolním světem a ve všech směrech také “hnacím motorem”,” vysvětluje ředitelka neziskové organizace Helppes Zuzana Daušová. 

Kníračka Baruška zase pomůže panu Miroslavovi, který od svých 21 let v důsledku autonehody trpí cukrovkou. Nečekaný pokles hladiny cukru v krvi není vždy včas rozpoznatelný, může však vést k náhlému kolapsu organismu. Upozorňovat na změny hladiny cukru v těle a předcházet kolapsům mu pomůže právě Baruška, která ho odteď bude všude provázet.

Obchodní řetězec s organizací Helppes spolupracuje již od roku 2017. Od té doby financoval výcvik pěti psů a v této činnosti bude pokračovat i nadále. 

“Jsme moc rádi, že nás Kaufland ve výcviku asistenčních psů pravidelně podporuje a že i díky této pomoci můžeme udělat radost a zlepšit kvalitu života dalším lidem,” uzavírá Zuzana Daušová.    

Denisa Vítková

 

 

 

 

 

 

 

Klíčová slova: