Přinášíme tipy, jak vydržet dlouhý let. Důležitý je výběr míst a pohyb

04.02.2014 16:25

Každý cestovatel se musí na dlouhý let pořádně připravit. Jen tak ho na dlouhé cestě nic nezaskočí a ještě si užije příjemný let.

Příprava na dlouhý let začíná již den před odletem. Je důležité nepřejídat se tučnými jídly, nepít alkoholické ani kofeinové nápoje, pravidelně doplňovat tekutiny nealkoholickými nápoji a nevynechat kvalitní spánek před započetím dlouhé cesty. Mezi nepohodlně namačkanými sedačkami s minimem prostoru kolem sebe nelze očekávat dostatek pohodlí, proto ani spánek v letadle nebude tak kvalitní a zdaleka nedoplní potřebnou energii.
Výběr sedadel v letadle
Výběr sedaček nelze podceňovat. Na webových stránkách http://www.seatguru.com lze zjistit po zadání čísla letu a letecké společnosti, jaká místa v letadle patří mezi ty lepší a jakým byste se měli raději vyhnout. V ekonomických třídách většinou platí pravidlo, kdo dřív přijde, ten dřív sedí.

Dostatečný pohyb v letadle je velmi důležitý, protože jedině tak předejdeme vzniku zdravotních problémů, jakými jsou otoky, křečové žíly a žilní trombózy. Několik snadných cviků osvěží a přispěje k pocitu pohody, ve většině případů je letecké společnosti pouštějí na televizi. Tyto cviky se dají dělat v sedě přímo na sedačce.
Přečtěte si také rady, jak přežít pád letadla
Pravidelné doplňování tekutin, nejlépe neperlivými nápoji bez kofeinu, je také velice důležité. Cestující má právo na nápoje v letadle, jen je potřeba si o ně říct letuškám. Dostatek tekutin je na dlouhých tratích nutností.

Pobyt ve stísněných prostorách paluby letadla může způsobit krevní sraženinu. Krev se začne srážet zpravidla v nohách a sraženina se potom šíří krevním oběhem až do srdce nebo do plic, což může mít fatální následky. Ale jen výjimečné případy končí smrtí cestujícího.
Móda stranou, hlavní je pohodlí
Do letadla nepatří nažehlené upnuté košile či nepohodlně tlačící boty, to vše se odrazí na spokojenosti z cesty letadlem. vhodnější bude volné oblečení a prodyšné boty. A pro jistotu nějaký ten svetřík, protože nahoře nám přece jen může být chladno.
Nezapomeňte si vzít žvýkačku
Vzlétání letadla způsobuje bolest a pískání v uších. Ne každá letecká společnost rozníší při startu bonbony nebo žvýkačky, které pomáhají předcházet nepříjemné bolesti. Proto je dobré počítat i s touto skutečností.

Na dlouhých cestách letadlem si poklábosíme s dlouholetým příletem, pokud ale není zrovna po ruce, spokojíme se se spolucestujícími. Dozvíme se tak něco nového a ještě třeba získáme přátele na celý život. V letadle si každý rád popovídá, to není jako v metru nebo autobuse. Vzhledem ke stísněným prostorám zde mají lidé k sobě, a to doslova i obrazně, zkrátka blíž.

Po příletu počítejte s přechodem časových pásem, většina lidí trpí větší únavou organismu při letech směrem na východ. Obecně lze tedy říct, že lety na západ jsou méně vyčerpávající. Nicméně je potřeba si vždy po příletu odpočinout a adaptovat se na nové časové pásmo.
Připlatit si znamená přilepšit si
Při vstupu do letadla palubní personál nabízí pro cestující v business třídě české i zahraniční deníky a časopisy. Na dálkových linkách letecké společnosti nabízí k zapůjčení osobní přehrávače iPod touch s hudbou, filmy a hrami. Jedná se o snahu leteckých společností co nejvíce zpříjemnit let svým klientům, zejména na dlouhých trasách.

URL| http://www.topzine.cz/prinasime-tipy-jak-vydrzet-dlouhy-let-dulezity-je-...

Klíčová slova: