Předsudečné násilí na lidech s postižením ve světle mezinárodního výzkumu

Online seminář pořádá organizace In IUSTITIA ve středu 1. prosince, je nutná registrace předem.

In IUSTITIA připravila k příležitosti Mezinárodního dne osob se zdravotním postižením online seminář zaměřený na téma předsudečné násilí na lidech se zdravotním postižením. Podle zahraničních studií se lidé s postižením stávají častěji obětí násilí než lidé bez postižení. Platí to i pro tzv. předsudečné násilí.

Co je předsudečné násilí? Jaké formy předsudečné násilí má? Jak často se s ním setkávají lidé s postižením? Jak se k němu staví policie? A co o předsudečném násilí víme v Česku? 

Na tyto a další otázky se pokusíme odpovědět na základě mezinárodního výzkumu v rámci semináře, který se uskuteční 1. 12. 2021 v 14.00 hodin. Seminář je určen pracovníkům a pracovnicím v sociálních službách, ale i zájemcům a zájemkyním z řad veřejnosti. 

Registrace je možná do 1. 12. 2021 do 10.00.
Registrujte se prosím na tomto odkazu: https://forms.gle/ARfUYNgPN5sJUo5i6

Online setkání realizuje organizace In IUSTITIA v rámci projektu Právem proti předsudkům (https://www.pravemprotipredsudkum.cz/). 

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Václav Walach

Klíčová slova: