Pražské gerontologické dny 2021

Program konference, jejíž podtitul je letos Život s demencí v nové době, byl zveřejněn na stránkách konference.

Toto každoroční setkání profesionálů působících v oblasti gerontologie spolupořádá Česká alzheimerovská společnost už od roku 1998. Letošní ročník proběhne ve dnech 6.-7. října 2021 jako hybridní, takže účastníci mají na výběr, zda se konference zúčastní osobně v prostorách Kongresového centru Praha, anebo se připojí on-line.

Ve středu 6. října se můžeme těšit na příspěvky především z oblasti Novinky v léčbě a prevenci Alzheimerovy nemoci. Na konferenci vystoupí například přední česká odbornice v oboru gerontologie, předsedkyně Alzheimer Europe a ředitelka Gerontologického centra v Praze 8, Iva Holmerová, která kromě úvodní přednášky povede diskuzi s významným českým neurologem Jakubem Hortem o posledním pokroku v léčbě Alzheimerovy nemoci.

Zajímavý pohled na prevenci Alzheimerovy nemoci účastníkům nabídne ve své přednášce Jan Jakubík, vedoucího oddělení Neurochemie Fyziologického ústavu AV ČR.

Pozvání přijali i zahraniční hosté: ředitel amsterdamského Alzheimer centra Philip Scheltens, který se zaměří na novu definici Alzheimerovy nemoc, anebo Norbert Žilka, ředitel Neuroimunologického ústavu SAV v Bratislavě, jenž pohovoří o novém pohledu na protein tau.

Druhý den konference bude věnován zajímavým workshopům, které proběhnou buď prezenčně, nebo on-line. „Virtuální účastníci“ se tedy nebudou moci připojit na prezenčně probíhají workshop, na výběr nicméně budou také workshopy, které proběhnou on-line.

Nabídka workshopů bude postupně doplňována. S přihlašováním neváhejte, počet míst je omezen!

Celý program a více informací (například o hygienických opatřeních během konference) naleznete na stránkách konference.

Martina Mátlová

Klíčová slova: