Pozvání do areálu Domova sv. Josefa v Žirči

Rovnou na tři akce v příštích týdnech - konferenci o roztroušené skleróze, otevření nových prostor a 44 lůžek a den otevřených dveří. 

Jak už možná víte, v Domově sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové, jediném zařízení pro lidi nemocné roztroušenou sklerózou v ČR, se chystá otevření nových lůžek. Ta vyrostou v bývalých historických budovách fary (sv. Klára) a pivovaru (sv. Damián), které jsou součástí areálu Domova sv. Josefa.

Na první prosincový den se plánuje slavnostní otevření, které završí více než roční úsilí o vznik nových 44 lůžek nejen pro nemocné roztroušenou sklerózou mozkomíšní. Slavnostního otevření se zúčastní vzácní hosté z řad veřejného i církevního života včetně pana kardinála Dominika Duky.       

V pivovaru se bude nacházet vedle několika rehabilitačních místností i velký cvičební sál, místnost pro vodoléčbu, budou zde kanceláře i zázemí pro zaměstnance.

V prvním patře jsou pro klienty již nyní připraveny převážně jednolůžkové pokoje vybavené celoplošným transportním zařízením, a velká jídelna. V podkroví této historické budovy vznikne prostorný sál určený například pro konání výstav či dalších kulturních akcí.

V bývalé faře naleznete kromě zázemí odlehčovacím pobytům i přednáškový sál a stravovací prostor. Pokoje zde budou vícelůžkové, v prvním patře budou vybaveny celoplošným transportním zařízením.

První akcí, pořádanou v pivovaru ještě před slavnostním otevřením, bude 24. 11. Konference o roztroušené skleróze.

V rámci navýšení kapacity zařízení o 100% vznikne i mnoho nových pracovních míst. Hledáme zejména zdravotní sestry, ošetřovatele a fyzioterapeuty. Domov sv. Josefa tak bude ještě významnějším zaměstnavatelem v regionu.

Pokud chcete vidět na vlastní oči, jak se téměř do roka areál Domova sv. Josefa změnil a prohlédnout si ho, udělejte si výlet do Žirče. V sobotu 28. 11. od 10 hodin bude areál zpřístupněn. Vyvrcholením Dne otevřených dveří bude adventní koncert Jihočeské Devítky v kostele sv. AnnyZačínáme v 17 hodin. Vstupným ve výši 120,- Kč přispějete na provoz a rozvoj tohoto ojedinělého zařízení.

Všechny podrobné informace najdete na stránkách Domova sv. Josefa www.domovsvatehojosefa.cz.

 

 

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Image CAPTCHA
Napište písmena zobrazená na obrázku.