Pokojné umírání

Na konferenci 4. května v Liberci vystoupí i švýcarští odborníci na paliativní péči.

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR pořádá 4. května 2016 v Liberci významnou konferenci o pokojném umírání, jež se koná pod záštitou Lenky Kadlecové, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro resort sociálních věcí.

Zatímco příchodu člověka na svět se dlouhodobě pozornost věnuje, odchod člověka byl ještě nedávno považován za určité společenské tabu (a mnohdy to platí i dnes). Přitom obě tyto události jsou v životě člověka stejně významné. V odborných kruzích se o tématu paliativní péče hovoří čím dál více, v praxi je však pořád co zlepšovat. I z tohoto důvodu se konference zaměřuje nejen na české prostředí, ale i na švýcarskou dobrou praxi, jež nám může být velkou inspirací.

Příspěvek na téma Jak chápeme paliativní péči ve Švýcarsku přednese Beatrice Schär, expertka péče a služeb v Residenz Neumünster Park, tématu procesu zavádění a certifikace paliativní péče ve Švýcarsku se bude věnovat Kathrin Schaffhuser, vědecká spolupracovnice Diakoniewerk Neumünster.

Z českých odborníků vystoupí např. s tématem rozvoje geriatrické a paliativní péče v pobytových zařízeních zdravotních a sociálních služeb Patrik Burda, expert projektu Rozvoj geriatrické a paliativní péče v pobytových zařízeních či David Šourek s přednáškou na téma Pokojná smrt – akceptace a základy komunikace. Účastníci se však mohou těšit i na mnoho dalších zajímavých témat.

Konference se koná v rámci projektu s názvem Rozvoj geriatrické a paliativní péče v pobytových zařízeních sociálních služeb, reg. číslo CH.10/2/047, financovaného z Programu implementace švýcarsko-české spolupráce.

Veronika Hotová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.