Podpora přístupnosti a odstraňování bariér v Praze

Termín pro podávání žádostí o grant byl prodloužen do středy 31. července 2019.

Praha letos na odstraňování bariér z veřejného prostoru vyčlenila celkem pět milionů korun formou grantů. Finanční podporu mohou žadatelé získat například na výstavbu nájezdových ramp pro kočárky a vozíčky, přestavbu bezbariérového sociálního zařízení nebo na instalaci elektronické signalizace pro žádost o asistenci. Radní hlavního města zároveň rozhodli o prodloužení termínu - žádosti mohou lidé podávat až do konce července.

O zlepšování podmínek přístupnosti na území Prahy usiluje magistrát dlouhodobě. Třetím rokem se mohou také lidé zasloužit o změnu přímo ve svém okolí pomocí grantu. O něj mohou zažádat kromě fyzickým osob také právnické osoby, městské části, nestátní neziskové organizace nebo instituce zřizované hlavní městem. Čas na podání nabídek byl prodloužen z původního termínu až do středy 31. července 2019.

„Dlouhodobě usilujeme o zlepšování podmínek přístupnosti na území Prahy. Důležitá je spolupráce právě s Pražany a obecně spoluúčast občanů, aby nám ve městě pomohli najít překážky pro vozíčkáře a maminky s kočárky. Hlavně místní totiž ze své zkušenosti ví nejlépe, jak konkrétní místa zlepšit a proč,“ vysvětluje Adam Scheinherr, náměstek pražského primátora pro oblast dopravy.

Díky stejnému grantu se v loňském roce podařilo zřídit například bezbariérový vstup do budovy Úřadu MČ Praha-Čakovice, nainstalovat výtah pro vozíčkáře k poliklinice v Praze 7 a postavit šikmé schodišťové plošiny do Nadace Charty 77. Zde se také opravilo bezbariérové sociální zařízení, které se za dotační peníze podařilo postavit i v budově ČVUT a také ve FZŠ Chodovická. Na tyto projekty se vyčerpaly dva miliony korun, což byla pouze pětina všech dostupných finančních prostředků.

Podrobnosti a veškeré formuláře najdete zde.

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.