Plavecká akademie bez bariér míří přes Strakonice do Ria

V neděli dne 10. 7. 2016 zahájilo v Plaveckém areálu STARZ ve Strakonicích 60 plavců s postižením první turnus XXIV. Plaveckého léta. V průběhu 3 týdnů se vystřídá na 125 plavců sportovních klubů Plavecké akademie bez bariér KONTAKTU bB. Nejmladším plavcům je sedm let a nejvyzrálejší plavkyni je 69 let. Plavce s lehčím i velmi těžkým handicapem bude ve vodě i na souši podporovat tým trenérů, instruktorů a asistentů pod vedením ředitele a šéftrenéra KONTAKTU bB Jana Nevrkly.

Všichni plavou a cvičí dvakrát denně, plavci na vyšší výkonnostní úrovně trénují ve skupině pojmenované Komety a Hvězdy je tradiční titulování plavců z individuálně vedeného tréninku. Každý den se plavci na plavání ladí cvičením s hudbou a jeho výsledkem je choreografie o sto tanečnících na závěr týdne. Denně plavci prodýchávají tělo při cvičení s jógovými prvky. Celodenní program uzavřou večerní projekce na téma plavecké techniky a pravidel plavání pro plavce i personál.

Střed týdne patří tradičnímu táborovému ohni u kmenového totemu spojeného s šamanskými zpěvy a tanci.

Týden vrcholí pátečními dopoledními závody XXIV. Strakonice cup – závody známými na celém světě, zvláště pak na Strakonicku. Odpoledne se týmu Hvězd, Komet a personálu střetnou v největším a jediném turnaji para-póla na světě.

Během pátečního večera proběhne vyhlášení, poděkování plavcům i personálu, největší světová produkce para tance a s hudbou táborských Flying Parties s Josefem Duškem, dobrým duchem KONTAKTU bB. Na konci druhého týdne doplní hudební produkci karlovarští Fonkienz feat EMSA (Bow Wave).

Mezi 125 plavci se téměř ztratí dvě plavkyně nominované na paralympiádu do Ria Vendy Dušková (18) a Anežka Floriánková (14), které se ve Strakonicích budou tvrdě připravovat na to, aby, aby se v Riu neztratily. „Bez Strakonic, kde jsme v týmu našich plaveckých kolegů z Prahy, Brna, Karlových Varů a Českých Budějovic, si léto snad ani nedovedeme představit, natož pak přípravu do Ria“ dodávají shodně obě mladé plavkyně Anežka. Obě plavkyně by v Riu mohly při optimální konstelaci usilovat o finále na 400 kraul (Vendy) resp. 100 znak (Anežka).

Trénink bude náročný pro všechny, nejvíc samozřejmě pro obě paralympioničky, které denně naplavou mezi 8 – 10 km. Poskládat všechno dohromady  - plavání, ubytován, jídlo, asistenci, školení personálu, cvičení a hlavně finance – to je každoroční puzzle se sudoku a šachy dohromady. Spojení široké plavecké základny s reprezentační úrovní je cennou devizou, kterou náš program přináší. Účast našich mladých plavkyň na paralympiádě je radostí a satisfakcí pro Martina Kováře, Tomáše Scharfa, Janu Hoffmanovou, Kateřinu Coufalovou a všechny plavce I. generace, kteří svými medailovými úspěchy dělali těmto plavkyním ve vlnách cestu.“ dodává ředitel a šéftrenér Plavecké akademie bez bariér KONTAKU bB Jan Nevrkla.

Více informací naleznete na www.kontaktbb.cz ,   https://www.facebook.com/kontaktbb.cz/ a https://www.youtube.com/user/KONTAKTbB

Plavecké závody známé na celém světě, zvláště pak na Strakonicku se konají vždy v pátek 15., 22. a 29. července 2016 od 9.00 do 11.00 hod.

Radka Kučírková

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.