Pestrá, o.p.s., slaví jubileum

Za deset let poskytování sociální služby a podpory byla oporou pro 599 klientů. Co vše to obnášelo?

Dnes se s vámi rádi podělíme o pár zajímavých číselných údajů, které nám dávají smysl naší práce:

Celkových 23 380 hodin přímé práce:

  • 1 600 hodin individuálního plánování s klienty: Naše práce je postavena na osobním přístupu a individuálním plánování, což nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich klientů.
  • 1 000 hodin cestování za klienty: Vzdálenosti nejsou pro nás překážkou. Jsme tam, kde nás potřebujete.
  • 1 600 hodin konzultací s klienty, kteří mají psa na sžívání: Víme, jak moc náročné může být přijmout nového člena rodiny v podobě psího parťáka, a proto jsme se věnovali i této formě podpory.
  • 800 hodin aktivní i pasivní canisterapie s dětskými klienty: Děti s postižením jsou naše největší inspirace. S láskou a péčí se snažíme vytvářet prostředí, kde se mohou rozvíjet a růst, a kde canisterapie může být nástrojem pro jejich celkový rozvoj.
  • 1 400 hodin ergoterapeutických nácviků a konzultací: Ergoterapie je klíčovým prvkem naší služby, který nám pomáhá posilovat a obnovovat schopnosti našich klientů.

Děkujeme všem, kteří nás podporují a důvěřují nám na této cestě. Jsme vděční za každý okamžik, který jsme mohli strávit s našimi klienty, a těšíme se na další roky plné sdílení lásky a podpory. S vámi to děláme společně!

Pestrá, o.p.s. vznikla v roce 2009 s posláním dělat život lidí s postižením pestřejší. Od svého založení se zabývá kvalitním výcvikem asistenčních psů pro lidi s postižením. Organizace je zaměstnavatelem lidí s postižením a držitelkou Značky spolehlivosti. Více informací na www.pestra.cz

Michal Prager

 

 

Klíčová slova: