Osoby se zdravotním postižením si mohou zvýšit kvalifikaci

13.01.2013 20:09

Pro pět úspěšných absolventů se otevírá možnost nalézt pracovní uplatnění ve sdružení Zahrada 2000 ve Zlatých Horách.

Díky projektu Pracovní poradenské centrum pro zdravotně postižené osoby mohlo sdružení zorganizovat rekvalifikační kurz Ruční zpracování textilu. Na začátku ledna se uskutečnila první informační schůzka a na ni již navázaly hodiny teoretické a praktické výuky. Cílem této aktivity je poskytnout účastníkům vzdělání v oboru, ve kterém mohou později nalézt pracovní uplatnění jak ve sdružení samotném, tak i u jiných zaměstnavatelů.
Tyto aktivity Zahrada 2000 o.s. uskutečňuje díky podpoře Evropského sociálního fondu Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Probíhající rekvalifikace není poslední možností, jak mohou osoby se zdravotním postižením získat vyšší šance pro začlenění se na trh práce. Mimo ni proběhne ještě její druhý běh a také rekvalifikace Údržba zeleně, se stejnou možností následného zaměstnání.

Bližší informace o následujících dvou rekvalifikacích všem zájemcům rádi podají pracovníci Pracovního poradenského centra pro osoby se zdravotním postižením. Tuto poradnu naleznete ve Zlatých Horách na adrese Nerudova 405, případně se s pracovníky můžete spojit na emailu infozh@zahrada2000.cz nebo na telefonním čísle 777 536 383.

Klíčová slova: