Oslavy Mezinárodního dne neslyšících opět s rekordem?

12.09.2013 19:13

Cílem oslav Mezinárodního dne neslyšících, které se uskuteční 21. září v Praze na pěší zóně Anděl, je upozornit na menšinu neslyšících občanů žijících v ČR, na jejich potřeby, současné problémy a přiblížení této skupiny většinové společnosti. Organizátoři z ASNEP připravili bohatý program (viz pozvánka plná známých jmen) a slibují opět pokus o zapsání do České knihy rekordů. Jeho obsah prozradí až na místě - doufají, že účastníků dorazí dost.

"Cílem oslav je také získat výtěžek na podporu naší organizace a tlumočnických služeb pro neslyšící," přiznává Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel.   "Naší snahou je zlepšit informovanost o neslyšících a propojení
kulturních prostředí. Akce je určena pro neslyšící i slyšící veřejnost."

Oslavy budou probíhat od 13 do 18 hod. na Praze 5 – pěší zóna Anděl (výstup metro Anděl, směr centrum). Je připraven bohatý program, při kterém se rozhodně nudit nebudete. Moderování se zhostí Jan Rosák, Martina Kociánová, Petr Vysuček a Vendula Stará.

Naše pozváni přijali slavní neslyšící i slyšící umělci, jako je Anička Polívková, Jan P. Muchow, Jiří Dědeček, Ruda z Ostravy, pantomima P. S. I., Karel Černý – neslyšící Michael Jackson, Ivana a Anežka Hessovy (tanec kathak), Ivana Horváthova (zpěv ve znakovém jazyce), Majka Basovníková (poezie ve znakovém jazyce), Dominik Henzl a Jaroslav Milich (storytelling), Divadlo sester Brokových, Vendula Burger, Michaela Puchalková (improvizace) a mnozí další.

Dozvíte se zajímavé informace ze světa neslyšících i hluchoslepých osob. Připraveny budou dílničky, kde si budete moci vyzkoušet, např. jak je obtížné odezírat, čeká na Vás minikurz znakového jazyka, budete si moci užít masáže rukou apod. Nebude chybět prodej výrobků, jídla a pití. Vzít můžete také svoje děti. Bude pro ně připraveno mnoho her a soutěží.

Opět se pokusíme o REKORD, ale jeho obsah se dozvíte až na místě. Tak přijďte v hojném počtu, ať je náš rekord úspěšně zapsán do České knihy rekordů!

Oslava je zapojena do projektu Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Bude zajištěno tlumočení mezi českým znakovým jazykem a češtinou a rovněž simultánní přepis mluvené řeči.

Více informací v přiložené pozvánce a na videu (ve znakovém jazyce a s přepisem).

 

Klíčová slova: