Open House poprvé mezinárodní

Festival proběhne online 14. a 15. listopadu a v závěru představí tři pražské ikonické budovy ve videu, které bude uváděno v češtině s anglickými titulky a bude též tlumočené pro neslyšící diváky do mezinárodního znakového systému.

Několik měsíců jsme byli v intenzivním kontaktu s organizátory festivalů Open House po celém světě a máme obrovskou radost, že vás můžeme pozvat na historický první mezinárodní Open House Worldwide festival, který se uskuteční už příští víkend 14. a 15. listopadu 2020

Prostřednictvím 48hodinového nonstop online vysílání vás zavedeme do více než 40 měst na pěti kontinentech světa, od Santiaga, Lagos po Taipei. Program festivalu otevře aktuální otázky současné architektury a urbanismua dotkne se problémů, kterým v souvislosti s architekturou a tvorbou prostředí lidé po celém světě čelí – od změny klimatu přes bydlení a mobilitu, veřejný prostor, sociální život ve městech, po světový design a kulturní dědictví.

Čeká vás víkend nabitý prohlídkami, diskuzemi či krátkými filmy a dokumenty. Festival Open House Worldwide je přístupný zdarma a vysílán bude na webových stránkách Open House Worldwide, a také v události na Facebooku.

Připojit se můžete kdykoli. Příspěvky z jednotlivých měst budou ke zhlédnutí převážně v původním jazyce s anglickými titulky.

I my se do festivalu zapojíme videem vysílaném v samotném závěru festivalu, v neděli 15. listopadu od 23.00 hodin našeho času. Video vzniklo díky spolupráci s internetovou televizí Mall.tv a jeho průvodcem je architekt a popularizátor architektury Adam Gebrian. Architektura a budovy vypráví příběhy, a proto jsme se rozhodli představit tři pražské ikonické budovy, které reflektují dějiny českého moderního státu.

Prvorepublikový kostel Nejsvětějšího srdce Páně s největšími prosklenými hodinami v Česku. Kongresové centrum Praha, palác z období socialismu s jedním z nejlepších akustických sálů na světě. Tančící dům, nejslavnější česká porevoluční stavba.

Video bude uváděno v češtině s anglickými titulky a bude též tlumočené pro neslyšící diváky do mezinárodního znakového systému. Sledujte nás na sociálních sítích, kam dáváme tipy z bohatého programu!

Podívejte se na program festivalu.

Za Open House Praha Michaela

Klíčová slova: