Online přepis nově v Pardubické nemocnici

Sociální podnik Transkript online ve spolupráci s Pardubickou nemocnicí zavádí službu eScribe, online přepis řeči na dálku. Pacienti se sluchovým postižením se tak v nemocnici snadno domluví nejen s lékařemm ale i s dalším personálem nemocnice.

Služba eScribe přináší pro nedoslýchavé, ohluchlé i neslyšící obrovskou svobodu v komunikaci. Pacienti s vadami sluchu tak již nebudou při návštěvách lékaře odkázáni na cizí pomoc. Přesným přepisem mluveného projevu získávají kompletní informace, což je návštěvě lékaře obzvláště důležité,“ vysvětluje ředitel společnosti Transkript online Zdeněk Bumbálek.

Od 1. 10. 2015 byl zahájen pilotní provoz online přepisu v Pardubické nemocnici na ORL klinice. Online přepis mluvené řeči zde nyní bude zdarma dostupný na 2 místech, a to u přijímacího okénka přes tablet zapůjčený sociálním podnikem Transkript nebo v ordinaci MUDr. Praislera přes webové rozhraní na monitoru stolního počítače.

Otorinolaryngologické oddělení je místem, kde bude online přepis velice nápomocný. Osobám se sluchovým postižením tato pomůcka výrazně usnadní komunikaci s personálem nemocnice. Veškerá řeč, která ze strany personálu zazní, bude doslovně přepisována do textové podoby, kterou pacient bude moci v reálném čase sledovat na příslušném zařízení.

Pilotní provoz, během něhož si každý může službu vyzkoušet ve všedních dnech od 9 do 18 hodin, bude v Pardubické nemocnici probíhat do 5. 11. 2015.

(zb)

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.