Ocenění lidem za dobrovolnickou činnost v sociálních službách

31.01.2012 22:14

U příležitosti uzavření Evropského roku dobrovolníků je získalo 17 dobrovolníků.

U příležitosti uzavření Evropského roku dobrovolníků, který v loňském roce vyhlásila EU, se v pátek 27. ledna konalo slavnostní předávání ocenění lidem za jejich dobrovolnickou činnost v oblasti sociálních služeb. Nad celou akcí převzal záštitu náměstek ministra práce a sociálních věcí David Kafka, který společně s profesorem neurologie Pavlem Kalvachem z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a dalšími významnými hosty předal všem zúčastněným slavnostní diplomy a pamětní medaile.

Hlavním cílem události bylo ocenit významnou a obětavou práci lidí z různých koutů České republiky, kteří již několik let dobrovolně pomáhají nejen lidem s poruchami pohybového či nervového ústrojí v nejrůznějších typech zařízení sociálních či zdravotnických služeb. Organizátorem a duchovním otcem slavnostního setkání byl profesor neurologie Pavel Kalvach z FN KV , který se nechal inspirovat dobrovolnými činnostmi v zahraničí. Zároveň je také zástupcem organizace Stroke Alliance for Europe (SAFE), která se na celoevropské úrovni zapojuje do podobných aktivit zaměřených na prevenci a zlepšení kvalita života lidí po mozkové příhodě. Organizace SAFE společně se Sdružením osob po cévní příhodě mozkové (Sdružení CMP) a Radou seniorů ČR byly také hlavními realizátory konané akce. Na vzniku samotné pamětní medaile se společně podílely obě zmíněné organizace, tj. SAFE a Sdružení CMP.

Diplomy a pamětní medaile předali všem vybraným dobrovolníkům také Zdeněk Pernes, předseda Rady seniorů ČR, dále Marie Retková, moderátorka pořadu Barvy života (ČT), senátor Tomáš Töpfer a socioložka a publicistka Jiřina Šiklová. Součástí programu bylo také vystoupení ženského pěveckého sboru z Jirkova (tzv. Jirkovské seniorky), které pod vedením sbormistryně Evy Steinbachové obohatily svým zpěvem tuto slavnostní událost. Soubor navštěvuje setkání seniorů v mnoha městech a svým pěveckým uměním se snaží vždy potěšit své posluchače. Za svou činnost si vysloužily poděkování od organizátorů a z rukou náměstka ministra práce a sociálních věcí Davida Kafky a moderátorky Marie Retkové také obdržely slavnostní diplomy.

Diplomy a pamětní medaile za dobrovolnickou činnost v oblasti sociálních služeb si odnesli:
1. Ing. Jarmila Krotká
2. Ing. Roman Pospíšil, Csc.
3. Lada Tichá
4. Eva Smrčinová
5. Radek Hladík
6. MUDr. Alena Cabalová
7. Dagmar Černá
8. Marie Hradilová
9. Alena Vosičková
10. MUDr. Irena Vymlátilová
11. Marie Čížková
12. Eva Křemenová
13. Vilma Svobodová
14. Jan Dohnálek
15. Pavla Radová
16. Gertruda Samuelová
17. Magdalena Havelková

Viktorie Plívová
vedoucí tiskového oddělení
a tisková mluvčí MPSV

Klíčová slova: