Obchodník bez bariér

13.12.2013 10:15

V rámci probíhající soutěže uvítá Konto BARIÉRY, když lidé s tělesným postižením vyplní jednoduchý dotazník.

Dotazník se nachází zde a ředitelka Konta BARIÉRY Božena Jirků k němu dodává: 

Vážení a milí přátelé, kolegové,
také jsem před Vánocemi zaplavena různými e-maily, kde někdo něco nabízí, někdo něco potřebuje. Ty druhé nikdy neodsunuji, čtu je pečlivě a hledám možnost, jak pomoci.
S takovou prosbou se teď obracím i na vás.
Jsme nadace, která hodně pomáhá, a já věřím, že s námi máte dobré zkušenosti. Pokud zatím ne, máme otevřenou cestu ke spolupráci v dalších letech. Konto BARIÉRY funguje v neziskovém sektoru 20 let a já věřím, že alespoň dalších 20 let je před námi, času tedy dost.

Co bych od vás potřebovala?
Vždycky jsem si myslela, že hlavním smyslem práce nadace je umět oslovit sponzory, přesvědčit je o naléhavosti toho, co potřebujeme, získávat hodně peněz a rozdělovat je potřebným. To nám opravdu jde. Postupně ale vidím, jak se naše působnost rozšiřuje. Zaplatíme studentům stipendia, nechci ale dopustit, aby po jejich dokončení zůstali bez práce. Proto se angažujeme v soutěži Zaměstnavatel bez bariér, snažíme se měnit atmosféru v této oblasti. A stejné je to s dalším naším angažmá – Banka bez bariér, Obchodník bez bariér.

Právě toho posledního se moje prosba týká.
Našli byste ve svém okolí jednoho (alespoň jednoho) člověka s tělesným handicapem, který by vyplnil jednoduchý přiložený dotazník a odeslal nám ho? Moc by nám to pomohlo a co víc, věřím, že tato soutěž, do jejíhož průběhu se letos Konto BARIÉRY zapojuje potřetí, pomáhá zlepšovat podmínky pro nakupování všem, kterým obchody doposud vytvářejí bariéry. Přeju si, aby obyčejný nákup, stejně jako návštěva banky, lékaře nebo úřadu, byl pro každého, kdo to potřebuje, příjemnou a pohodlnou záležitostí a nemusel předtím přemýšlet, co ho čeká a jak to zvládne.

Dotazník naleznete

zde.

Děkuji moc za trpělivost a za pomoc. Moc pozdravuji v předvánočním čase a přeji klid, pohodu, štěstí v životě a hodně úspěchů.

Božena Jirků, Konto BARIÉRY

Klíčová slova: