Nuselský most vozíčkářům zakázali, tak se spustí z Paláce kultury

23.04.2013 18:35

První naprosto bezbariérový festival Pojď dál se nezadržitelně blíží, ale namísto toho, aby se handicapovaní těšili na oslavu 100. výročí Jedličkova ústavu, město jim do cesty postavilo další překážku. Vrásky na čele jim dělá adrenalinová show, která festival otevře. Studenti a absolventi Jedličkova ústavu chtěli Praze ukázat, že dokážou na invalidním vozíku slanit Nuselský most. Technická správa komunikací hlavního města Prahy jim ale plán nemilosrdně zatrhla!

„Odůvodnili to tím, že nepovažují za vhodné překonávat zábrany znesnadňující možnost úmyslného seskoku z mostu. To se nás velmi dotýká, jsme handicapovaní, ale nejsme blázni ani sdružení sebevrahů. Chtěli jsme ukázat, že dokážeme víc než jen sedět na vozíku,“ obhajuje úmysl vozíčkářů Šimon Ornest, předseda občanského sdružení Tap, které festival pořádá.
Nesouhlas s akcí na Nuselském mostě přitom přišel pouhé tři týdny před konáním akce, tedy v době, kdy již byly vyrobeny veškeré propagační materiály k akci a spuštěna informační kampaň.

Slaňovat se ale bude! Vozíčkáři se spustí z náhradního místa, budovy Paláce kultury v Praze. V sobotu 4. května v 11:00 se proto všichni sejdeme na Vyšehradě a budeme svědky něčeho jedinečného, neuvěřitelného, šokujícího i dojemného.
Jedličkův ústav a školy letos slaví 100 let a slavit se bude celý rok! Jedna z největších oslav výročí se uskuteční v sobotu 4. května 2013 a darem bude první ročník festivalu „Pojď dál“, který otevře Jedličkárnu široké veřejnosti. Festival pořádá občanské sdružení Tap a kapela The Tap Tap na Vyšehradě, v prostorách Jedličkova ústavu a jeho blízkého okolí. Kromě pořádající kapely zahraje Čechomor a Tam Tam Batucada.
 
„Bude to show plná napětí, strachu, ale i radosti z překonávání sebe sama. Chceme dokázat nejen sobě, ale i vám, že dokážeme mnohem víc, než na co vypadáme. Chodit neumíme a umět nebudeme, ale leccos jiného ano, a tak toho chceme využít a ukázat se v situacích, které se od nás nečekají. Budeme rádi, když nám přijdete fandit. Vstup je zdarma, nečekáme víc, než že nám budete držet palce,“ sdělila mluvčí projektu Jana Augustinová.
 
POJĎ DÁL - festival, který bourá bariéry
                                                                                                                                        
Na adrenalinové slaňování vozíčkářů, které festival zahájí, naváže za doprovodu bubnů kapel The Tap Tap a Tam Tam Batucada veselý taneční průvod do JÚŠ. Následovat bude ukázka dalších sportovních aktivit lidí s handicapem, jako například lukostřelba, jízda na trojkolce, hod koulí, nebo Boccia. Odpoledne bude patřit hudbě. Tam Tam Batucada, Čechomor, The Tap Tap a hosté. A to nejlepší na závěr. The Tap Tap pokřtí své zbrusu nové CD Moje Volba. Album nese název podle stejnojmenného hitu, který přímo pro kapelu napsal Jarda Svoboda ze skupiny Traband.
 
Více informací naleznete na následujících odkazech:
 
Klíčová slova: