NRZP ČR zve na demonstraci proti snižování příjmů seniorů a lidí se zdravotním postižením

25.05.2012 14:08

Nesouhlas se snižováním příjmů seniorů a lidí se zdravotním postižením je hlavní důvod demonstrace, kterou na středu 30. května svolává do Prahy Rada seniorů společně s Národní radou osob se zdravotním postižením. Více o důvodech i organizačních záležitostech demonstrace informuje na stránkách NRZP ČR v pozvánce její předseda Václav Krása.

Vážení přátelé, 

dovoluji si Vám opět připomenout chystanou demonstraci, kterou připravuje Rada seniorů společně s NRZP ČR. Demonstrace se koná ve středu 30. května 2012 od 13:00 hodin na Palachově náměstí, Praha 1. To je prostor před Rudolfinem. 

Základním motem této demonstrace je návrh vlády na snížení valorizací o 2/3. Tento návrh by měl být realizován od 1. 1. 2013. V praxi to znamená, že valorizace nebude vůbec kopírovat inflaci a je to jako by ministr financí Vám 1. 1. 2013 snížil důchod přibližně o 300,- korun. Vzhledem k tomu, že od 1. ledna příštího roku dál poroste daň z přidané hodnoty, nájem, cena elektrické energie, plynu a zvýšení daně z přidané hodnoty se projeví především u cen potravin a léků, dojde k obrovskému snížení životní úrovně všech lidí, kteří jsou závislí na starobních a invalidních důchodech. Proto je nezbytné, abychom se proti tomu ozvali. 

Vím, že v letošním roce již bylo mnoho různých akcí, jedna akce překrývá druhou,a že řada z Vás se v těchto akcích trošku neorientuje. Tuto demonstraci připravujeme více méně sami se seniory. Chceme opravdu vyjádřit náš nesouhlas se snižováním příjmů seniorů a lidí se zdravotním postižením. Naše země není na tom ekonomicky tak špatně, aby muselo dojít ke snižování důchodů, které jsou jako jediný příjem. NRZP ČR organizuje prostřednictvím svých krajských koordinátorů dopravu lidí se zdravotním postižením, kteří se chtějí této demonstrace účastnit. V příloze Vám posílám seznam našich krajských koordinátorů i s telefonickým a e-mailovým spojením. Prosím, abyste se co nejdříve s nimi zkontaktovali. Pokud Vás bude dostatečný počet, jsme připraveni uhradit náklady na vypravený autobus.

 

Přeji Vám všechno dobré a věřím, že si uvědomíte vážnost situace a půjdete nás podpořit.

S pozdravem 

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 

Klíčová slova: