Novinky ve spolku Péče o duševní zdraví

Organizace Péče o duševní zdraví pokračuje v plánovaných změnách organizační struktury vedení a vypisuje výběrové řízení na post odborného ředitele.

Neziskovou organizaci PDZ, která se zabývá podporou lidí s vážným duševním onemocněním, čekají koncem letošního roku rozsáhlé změny organizační struktury vedení. Ty souvisí s jejím dynamickým rozvojem v posledních letech z hlediska rozšiřování činnosti a služeb, růstu počtu zaměstnanců a také financí, se kterými hospodaří. Vzniknou tak nové pozice, aby organizace posílila řízení, ale změní se i personální obsazení stávajícího managementu.

Organizace před nedávnem již avizovala odchod dlouholetého ředitele PDZ MUDr. Petra Hejzlara, který v organizaci změní svou funkci a začne se naplno věnovat práci psychiatra v Centru duševního zdraví Pardubice, které organizace provozuje. Nyní organizace oznámila změny další. Vypsala výběrové řízení na pozici odborného ředitele.

Příležitost otevřít výběrové řízení i na tuto pozici dal současný odborný ředitel Mgr. Martin Halíř, který se koncem minulého roku rozhodl po 16 letech opustit manažerskou funkci. Mgr. Halíř svoje rozhodnutí komentuje: „V roce 2005 jsem vstupoval do organizace s osmi zaměstnanci a dnes je nás násobně víc. Je to kus práce a říkám si, že mám nárok být unavený a chtít se na chvíli zastavit. Neodcházím však s pocitem vyčerpání, ale s radostí z toho, co se podařilo a nadějí na to, co se ještě PDZ podaří.“ 

Dlouholetí ředitelé PDZ Hejzlar a Halíř plánují být s PDZ nadále ve spojení i tím, že jsou členové spolku. Je pravděpodobné, že se budou koncem roku ucházet o zvolení do jeho představenstva.

Výběrové řízení na odborného ředitele poběží do 30. září 2021 a zájemci se mohou hlásit zasláním životopisu a motivačního dopisu na e-mail michaela.venclova@pdz.cz

Více informací o podmínkách výběrového řízení naleznete na stránkách Péče o duševní zdraví. 

Michaela Venclová

 

Klíčová slova: