Nautis Fest o autismu

Multižánrový festival v Písecké bráně na Hradčanech pomůže v neděli 29. srpna světu porozumět autismu a lidem s autismem porozumět světu.

Hudba, divadlo a poezie čeká poslední srpnovou neděli na návštěvníky festivalu NAUTIS FEST 2021 v Písecké bráně na Hradčanech. Od 14 do 20 hodin se na letním podiu vystřídají převážně dětské hudební skupiny jako Čiperkové, Prťáci a skřítek Lumpína.

Ukázku z muzikálu „Pod jednou střechou“ představí soubor Daneťáček pod vedením Lady Holaňové, vítězky letošní ceny APLAUS.

Pro dospělé návštěvníky zahraje funky skupina Filip Zangi & PURPUR, úspěšnou inscenaci „Teď mluvím já“ uvede divadelní soubor Dr.amAS a autorské básně přednese mladý básník vystupující pod uměleckým jménem Woÿta.

Multižánrový festival NAUTIS FEST, který každoročně vzniká ve spolupráci zaměstnanců a příznivců neziskové organizace Národní ústav pro autismus, dobrovolníků a lidí s poruchou autistického spektra, nabídne pestrou zábavu pro všechny věkové kategorie. Návštěvníci si budou moci užít i bohatý doprovodný program – fotokoutek, výtvarné stánky, sportovní aktivity nebo relaxační zónu. 

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude jako každý rok věnován na služby Národního ústavu pro autismus.

NAUTIS FEST spojuje veřejnost bez ohledu na diagnózu a poskytuje příjemné a tolerantní prostředí, ve kterém se budou všichni návštěvníci cítit dobře. Hlavním cílem NAUTIS FESTU je šířit a zvýšit povědomí veřejnosti o problematice autismu a bořit mýty o tom, že lidé s autismem jsou zcela závislí na pomoci druhých. Podrobný program festivalu je k dispozici na ZDE.

Akce se uskuteční za podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Prahy 6.

Linda Skarlandtová

Klíčová slova: