Milion korun pro ulehčení života hendikepovaným osobám vynesla v aukci designová vířivka USSPA

Rovný milion je částkou, za kterou se vydražila v rámci aukce 8. ročníku magazínu Forbes unikátní vířivka od společnosti USSPA, která vznikla ve spolupráci s jedním z nejvýznamnějších představitelů českého pop artu Pastou Onerem. Jeho autorské kresby byly zarámovány do kabinetu privátního spa Lyra, kterému designér Vojtěch Podlesný dal zcela netradiční nerezové provedení. „Zájem o tuto vířivku, která je jediným vyrobeným kusem v tomto designu, projevilo hned několik pozvaných. Poslední slovo měla zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková, která vířivku vydražila za rovný milion korun,“ upřesňuje Kateřina Kadlecová, ředitelka české rodinné společnosti USSPA, která rozhodla, že peníze přistanou na účtu spolku Silou hlasu.

„Jedinečné provedení udělalo z této spa doslova sběratelský kousek a toho jsme se rozhodli využít pro dobrou věc. Ne všichni mají totiž to štěstí žít svůj život ve zdraví. Přestože spa dokáže mnohým pomoci zpátky na nohy, jsou mezi námi lidé, jejichž návrat do toho, co my zdraví vnímáme jako normální život, není možný. A právě jim jsme se rozhodli pomoct,“ dodává Kadlecová.

Spolek Silou hlasu zkvalitňuje život hendikepovaným lidem s poškozením jemné motoriky pomocí moderních technologií – konkrétně pořádáním kurzů ovládání počítače hlasem.

Spolek Silou hlasu získal celkově během dražby bezmála 2 miliony korun a celková částka všech dražených položek aukce Forbes se nakonec vyšplhala na neuvěřitelných 23 355 000 korun, které byly rozděleny i mezi další organizace jako Člověk v tísni, Debra, Krásná práce a Nadaci Mucha.

Karolína Mackenzie

Klíčová slova: