Mělník zahrál pro Bedřicha, který má díky štědrosti dárců elektrický vozík

Sečteno a podtrženo: 228 756 korun. Tolik vynesla první benefice s názvem Pomáhej: Mělník hraje pro Bédu pod hlavičkou Nadačního fondu Revenium, k níž dal nejen podnět náš kolega a Mělničák tělem i duší Tomáš Trejbal. Bedřich Marjánko má svůj vysněný elektrický vozík, ale to není všechno. Darované peníze pomohou ještě dvěma dalším lidem se zdravotním postižením.

Nadační fond Revenium společně s partnery a přáteli uspořádal v úterý 20. srpna na náměstí Míru v Mělníku benefiční koncert Pomáhej: MĚLNÍK HRAJE pro BEDŘICHA.

Bedřicha Marjánka zná celý Mělník. Je to člověk, který navzdory svému postižení podporuje kulturní život ve městě již od 80. let minulého století. Nyní je upoután na invalidní vozík a je plně odkázán na pomoc několika přátel. Bez jejich pomoci se nedostane mimo domov. Aby nemusel být odkázán pouze na pomoc bližních, potřeboval kvalitní elektrický vozík.

A díky štědrosti dárců už není elektrický vozík pouhým snem. Přímo na koncertě v Mělníku mohl Bedřich Marjanko přesednout z mechanického do elektrického vozíku, a pokud jste byli při tom nebo sledovali celou událost na Facebooku, nemohli jste si nevšimnout výrazu v jeho tváři. Mluvil za vše.

„Romain Rolland napsal knihu Dobrý člověk ještě žije. V mém krásném rodném městě jich žije spousta. I přes děsný počasí zaplnili náměstí a nebýt jeho vydláždění, tak by to byl takový malinkatý mělnický Woodstock. A tak si dovoluji citovat název písničky Karla Kryla, jehož věci zazněly i na této akci..DĚKUJI…,“ napsal po koncertě Bedřich Marjanko na svůj facebookový profil.

Na účtu Nadačního fondu Revenium se ve finále sešlo přesně 228 756 korun. Samotný vozík stál 92 588 korun, výroba triček Mělník hraje pro Bedřicha 12 732,83 koruny, placek 10 890 korun.

„Takže pro Bedřicha Marjanka zbylo ještě neuvěřitelných 112 545,17 koruny. Béda se však rozhodl pomoci druhým. Chce, aby se získané peníze rozdělily mezi slečnu s nemocí motýlích křídel a mladého muže se stejnou nemocí, která postihla Bédu,“ uvedla předsedkyně Nadačního fondu Revenium Hana Potměšilová.

(ri)

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.