MaRS aneb již potřetí 24hodinový maraton s roztroušenou sklerózou

23.01.2014 0:46

Již třetí ročník 24 hodinového Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS) se uskuteční letos v březnu. Začne v pátek 7.3. 2014 v 17 hodin a poběží nepřetržitě do soboty 8.3. do 18.00 hodin v Sokolovně v Průhonicích. Organizuje ho Nadační fond IMPULS, který jako jediný v České republice podporuje léčbu pacientů s roztroušenou sklerózou (RS).

MaRS je 24hodinový maraton, během kterého cvičí pacienti s roztroušenou sklerózou. Jednotlivé týmy se střídají po hodině v posilovně při štafetovém cvičení. Maraton iniciovali v roce 2012 samotní pacienti, kteří cvičí spolu s rodinnými příslušníky, přáteli, fyzioterapeuty, lékaři a známými osobnostmi. Letos se k nim poprvé připojí i firemní týmy, které mohou být v počtu od čtyř do dvanácti osob. Princip firemního teambuildingu umožňuje nákladovou úhradu startovného, které je pro jednoho účastníka 2.000,- Kč.
 
Mottem MaRSu 2014 je skládačka (puzzle) – ke cvičení v Praze se formou štafety připojí jednotlivé regiony po celé republice. Spojení zajistí telemosty. MaRS letos zahájí ukázka cvičení České obce sokolské. Ukončením akce bude odměňování účastníků a závěrečný koncert.
 
Finanční výtěžek maratónu bude využit k nákupu rehabilitačních pomůcek pro pacienty s RS.
Přijďte podpořit MaRS a podpoříte tak nemocné s RS!
 
Více v přiloženém letáku. O předešlých ročnících se dozvíte na facebooku.
 
  

Jana Vojáčková

Klíčová slova: