Marek Švihovec: 21. století a já

01.02.2007 11:19

Dovolte abych se představil, jmenuji se Marek ŠVIHOVEC, je mi 24 let.
Pocházím z města HOSTIVICE u Prahy.Chodím do Praktické školy, již II.rokem.V Praze 2 Vinohrady.
Učíme se tam například vařit různá jídla. Ale hlavně se tam učíme zacházet s počítačem jako takovým. A vše co s ním souvisí, také se učíme vyhledávat různé informace na internetu na různé témata. Jako jsou například na český jazyk, matematiku, hudbu, divadlo, muzikály i kina.Vás asi nejspíše zajímá s čím mě nejvíce internet pomohl? Já vám to tedy prozradím - od malinka jsem měl sníženou motoriku. S postupným cvičením, za pomoci mé matky a otce, a touto cestou bych jim chtěl rád za vše co pro mě udělali poděkovat.

I když to nemají s námi dětmi rodiče jednoduché, tak je máme hodně rádi. Prostě internet mě pomohl tím, že si na něm  opakuji své znalosti,ale také se dozvídám nové informace ze světa.
Také co se týče počítače, ten mi pomáhá tím, že si na něm procvičuji ruce. Počítače jsou dnes nejvymoženější technikou na světě. Tyto super objevy, jako jsou počítače, mobilní telefony, počítadla i roboty. Pocházejí z  Jihovýchodní Asie a to z ostrova zvaném Japonsko. O téhle časti země se říká, že Japonsko je zemí vycházejícího slunce. Zde v Japonsku mají různé zvyky, jako například bojové umění zvané Judo, karate i další bojové umění. To není všechno, taky zde mají své Japonské společnice, kterým se říká Gejša, tyto ženy vědí co vášniví muži chtějí. Tak jim to potěšení poskytnou za určitý obnos peněz.
Abych málem nezapomněl: tak v Japonsku se vaří vyhlášená delikatesa z rýže SUŠI.To je stejná delikatesa jako ústřice a víno pro Francouze, makarony pro Itala, KUNG PAO pro Číňana.Jako my máme svojí vyhlášenou specialitu a to KNEDLO, VEPŘO, ZELO. Tak i Japonci mají svou vyhlášenou delikatesu. Také jsou v Japonsku překrásné zahrady plných květů, a ta vůně jak se kolem nich vine. A ta krása kolem,už to vidím před sebou, jako kdybych tam byl.