Mantinely distanční medicíny

To je jedno z témat říjnového vydání časopisu Můžeš.

Vyšlo říjnové vydání časopisu pro všechny, kteří se nevzdávají!

  • Třiadvacetiletý student sociologie Cuong Manh Vu žije už rok v domě s pečovatelskou službou na pražském Žižkově. Výměnou tráví 30 hodin měsíčně s místními seniory. Co takový nápad oběma stranám přináší? A jak funguje v zahraničí osvědčený koncept mezigeneračního bydlení na Praze 3? Čtěte v úvodní reportáži
  • S vedoucím Národního telemedicínského centra, profesorem Milošem Táborským, jsme si povídali o mantinelech distanční medicíny, chytrých řešeních nejen pro dobu krize a důležité prevenci pro každého z nás. 
  • „Nejsem dvorní šašek,“ říká moderátor Jakub Ouvín. Příběh o hledání rovnováhy mezi důstojným životem a společenským tlakem hledejte na str. 16.
  • Radek Musílek přináší novou reportáž z volné série o životě lidí s postižením v českých městech. Tentokrát, společně s paralympijským plavcem Petrem Andrýskem, projeli Kladno.
  • Dana Morávková se dokázala prosadit v mnoha svých talentech – hereckém, tanečním, choreografickém, dokonce i v oblasti designu. Jsme tu jen jednou, říká, a měli bychom si vyzkoušet co nejvíc věcí. Rozhovor nejen o zásadních rolích, ale také o vztahu k charitě vedla s herečkou Michaela Zindelová.

To i mnohé další v novém vydání Můžeš. Více na www.muzes.cz.

Štěpán Beneš

Klíčová slova: