Malá kniha má velký cíl

Nová brožura zaměřená na lidi žijící s poruchou autistického spektra je od tohoto týdne ke stažení na webových stránkách Olomouckého kraje. 

Nepřináší jednoduchá řešení ani nepředstírá, že život člověka s autismem a jeho rodiny může být snadný. Nabízí jim ale pomocnou ruku.

„Zatímco lidé s autismem si často vytváří imaginární světy, snaha Olomouckého kraje pomoci takto hendikepovaným osobám je skutečná. Nová publikace zaměřená právě na autismus to jasně dokazuje,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Brožura je jedním z výsledků práce koordinační skupiny, kterou hejtmanství před časem zřídilo. Ta je zaměřena právě na pomoc autistům a tvoří ji zástupci veřejné správy, poskytovatelů sociálních služeb nebo zdravotnických institucí.

 „Lidé s autismem se od batolecího věku až do dospělosti potýkají s celou řadou problémů, které zasahují do jejich života. Je to velmi náročná situace i pro jejich okolí. V nové publikaci naleznou čtenáři spoustu zajímavých a užitečných informací na jednom místě,“ doplnil Okleštěk.

V tištěné podobě je příručka k dispozici v budově krajské úřadu. Ke stažení je pak přímo pod tímto odkazem https://www.olkraj.cz/download.html?id=71743.

Zdroj: Olomoucký kraj

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.