Lormolympiáda rozděliai 27 medailí

Hluchoslepí sportovci bojovali o víkendu o medaile na 8. ročníku Lormolympiády ve sportovním areálu TJ Sokol v Kralupech n. Vltavou.

S ohledem na chladnější počasí se letos soutěžilo v tělocvičně celkem v 6 disciplínách. V běhu na 30 metrů, skoku z místa a hodu medicinbalem soutěžili ženy a muži odděleně. Překážkový běh s trasérem, dřepy a sedy-lehy byly disciplíny smíšené.

Mezi dvěma borci z Českých Budějovic proběhl napínavý souboj, ve kterém si čtyřiatřicetiletý Marek Müller vybojoval 4 zlaté medaile, zatímco jednasedmdesátiletý Milan Koklar získal 3 stříbrné medaile.

Do bojů o cenný kov se zapojili i další sportovci. Karel Schmidt a Ladislav Čureja vyhráli každý 1 zlatou a 1 bronzovou medaili, Ivo Volf vybojoval 2 bronzové.

Ženy se ve smíšených disciplínách dokázaly prosadit mezi muži na 2. a 3. místech. Božena Valenová z Prahy dosáhla svými výkony celkem na 2 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili, Olga Pírková z Líchov u Sedlčan vybojovala 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili, Olga Sarköziová z Kladna si v hodu medicinbalem mezi ženami vybojovala zlatou medaili a bronzovou získala ve smíšené disciplíně sedy-lehy. Další medaile za své sportovní výkony dostaly Kateřina Rathúská, Ana Schveiner a Milena Košťálová.

Celkem se v sobotu večer během slavnostního ceremoniálu rozdalo 27 medailí.

Další informace k Lormolympiádě i předchozím ročníkům lze získat na webových stránkách http://www.lorm.cz/pro-hluchoslepe/nase-projekty/lormolympiada/.