Lékaři stále nevědí, jakou nemocí Míša trpí

20.01.2014 10:43

Lucie BORHYOVÁ, moderátorka:
Šestiletá Míša z Třebechovic pod Orebem, která od narození trpí záhadnou nemocí, odjela díky vám, divákům televize Nova se svou maminkou na čtyři týdny do lázní.

Reynolds KORANTENG, moderátor:
V Klimkovicích je čeká intenzivní rehabilitace. Lékaři stále nevědí, čím přesně dívenka trpí. Choroba částečně připomíná dětskou mozkovou obrnu.

redaktor:
Potřebuje zpevnit svaly. Důležité je, aby se malá Míša přestala třást. Maminka s ní proto vyměnila na měsíc pohodlí domova za severomoravskou léčebnu.

Petra ZAHRADNÍKOVÁ, maminka Míši:
Nejvíce jsem se tohohle cvičení bála, že prostě vůbec nevěděla, do čeho jde, ale Miška úplně v pohodě, poradila si s tím.

Marcela TICHAVSKÁ, fyzioterapeutka:
Dělá docela velké pokroky. Už máme volnější ruce, to napětí v těch bicepsech už je daleko menší.

redaktor:
V této speciální kleci cvičí Míša každý den tři hodiny. Procedura vyjde na padesát tisíc korun, ale pojišťovna ji nehradí. O holčičku se navíc stará i logoped. Jelikož dostatečně neovládá svaly a má problémy i s jazykem, špatně se jí mluví. I to by se ale mohlo časem zlepšit.

Markéta ZATLOUKALOVÁ, logopedka:
Využíváme k tomu speciální pomůcky, které právě umožňují, aby se ten jazyk dokázal zvednout nahoru v ústech, aby vytvořil hrot, což samozřejmě potom usnadňuje artikulaci hlásek.

redaktor:
Pavel Zahradník sedí denně u počítače a sleduje, jak jeho dcerka dělá pokroky. Nebýt diváků televize Nova a jejich pomoci, Míša by nejspíš musela zůstat doma.

Pavel ZAHRADNÍK, tatínek Míši:
Bych chtěl ještě jednou všem moc poděkovat, že se podařilo nasbírat víčka a finanční prostředky pro to, aby Míša tuto léčbu mohla nastoupit.

redaktor:
Mezitím rodiče stále shánějí odborníky, kteří by jim dceru vyléčili. Zjistili, že jim ještě chybí imunologické vyšetření.

Petra ZAHRADNÍKOVÁ, maminka Míši:
Dostali jsme teda typ na dva lékaře v pražském Motole.

redaktor:
Podle odborníků se zatím choroba nedá vyléčit. Důležité zatím je, aby se Míšin zdravotní stav alespoň nezhoršoval.  

Klíčová slova: