Kurzy pro pedagogické pracovníky

23.03.2013 23:15

Připravilo občanské sdružení Rytmus s cílem, aby i děti se speciálními vzdělávacími potřebami měly možnost zapojit se plnohodnotně do života školy v místě jejich bydliště.

Být učitelem v dnešní době přináší mnoho nových výzev – víc, než kdy předtím a jiné, než jsme si před pár lety uměli představit.
Pro občanské sdružení Rytmus je nesmírně důležité, aby i děti se speciálními vzdělávacími potřebami měly možnost zapojit se plnohodnotně do života školy v místě jejich bydliště. Od pedagogických pracovníků to vyžaduje kompletně nový přístup ke vzdělávání dětí.
Proto jsme připravili ucelený vzdělávací program, jehož cílem je učitele, učitelky a asistenty pedagoga podpořit a prakticky je vybavit nástroji a znalostmi, které jim pomohou proměnit výzvu v běžnou praxi. Připojte se ke kruhu učitelů, kteří:
·         Vytvářejí laskavé prostředí pro všechny žáky
·         Respektují sebe sama, své žáky, kolegy  a své okolí
·         Využívají jinakosti k růstu všech
·         Pružně reagují na výzvy všedních dnů
·         Věří, že každý z nás má svůj potenciál
 
Díky kurzům získáte přehled o nových metodách a formách práce se třídou. Naučíme vás, jak vytvořit a využít individuální vzdělávací plán a jak efektivně spolupracovat s asistentem pedagoga. Dozvíte se, co je to Profil na jednu stránku a jak jej lze uplatnit pro efektivní práci s dítětem. V květnu pro vás připravujeme speciální zahraniční kurz organizace Inclusive Solutions věnovaný novým přístupům ve vzdělávání dětí se znevýhodněním.
Čeká na Vás tým kvalifikovaných lektorů nejen z České republiky, ale také z Anglie a mnoho užitečných pomůcek, které učitelé mohou ihned začít ve škole využívat.
V rámci programu můžete absolvovat jeden nebo více kurzů a my Vám garantujeme, že se posunete blíž k potřebám současné školy. Všechny kurzy programu jsou akreditované MŠMT v programu Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.
„Dílna druhé pomoci“ je navazující metodická podpora na jednotlivé kurzy, kde můžete konzultovat, jak se daří využívat nové metody, sdílet profesionální rady a doporučení.
 
Všechny potřebné informace včetně cen a cenového zvýhodnění naleznete na http://www.rytmus.org/kurzy_pro_pedagogicke_pracovniky nebo volejte Janu Gajdošovou 737 248 446.
Klíčová slova: