Kuchařka ve snadném čtení

Celkem 42 receptů (nejen) pro lidi s potížemi v porozumění připravil Rytmus Střední Čechy, 

Což takhle dát si špenát?

… nebo raději zelňačku? Mazanec, muffin z červené řepy? Špíz na grilu? Cuketovou bábovku, paštiku, jahodové mojito? Celkem 42 moderních receptů najdete ve druhém dílu kuchařky „Snadné vaření – soubor receptů (nejen) pro lidi s potížemi v porozumění“.

Už mnoho let vedeme kurzy vaření pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Asistujeme v péči o domácnost a vaření je nedílnou součástí. I lidé s postižením si potřebují uvařit jídlo, na které mají chuť. Také chtějí vařit recepty jídel, jejichž fotky vidí na sociálních sítích a v časopisech. 

Rozbij jedno nebo dvě vejce. Dohromady tři...

Hledáte inspiraci pro práci s klienty? Chcete jednoduché, moderní, chutné recepty? Hodí se vám přehledný a jednoduchý popis postupů?  

Lidé s potížemi v porozumění se v kuchařce dobře orientují a potřebují menší míru podpory. Kuchařka potěší i ty, co mají z vaření respekt a žádný recept jim nepřijde dostatečně srozumitelný. Podle naší kuchařky uvaří každý a může si troufnout i na kynutou vánočku z devíti pramenů.

Recept na kuchařku:

Dejte dohromady mnohaleté zkušenosti asistentek, moderní recepty, inspiraci od klientů, tým poradců pro snadné čtení, šikovnou grafičku a výborného fotografa. Těsto nechte rok kynout a… Výsledkem je kuchařka s recepty řazenými podle příležitostí (Velikonoce, Advent, zahradní párty a grilování, vegetariánské, jedlé dárky, nápoje…) s fotografiemi, takže se při listování sbíhají sliny!  

Každý recept obsahuje seznam ingrediencí (psaný text a ikony), jednoduchý srozumitelný postup krok za krokem s názornými obrázky. 

Nechceme si tuhle vymazlenou knihu nechat pro sebe. Budeme rádi, když přinese užitek co nejvíce lidem!  Proto ji teď přednostně nabízíme poskytovatelům sociálních služeb ke koupi.

Ukázku z kuchařky najdete na našem webu Snadné vaření – 2.díl – RYTMUS Střední Čechy, o.p.s. (rytmusstrednicechy.cz) . Objednat ji můžete na odkazu Objednávka: SNADNÉ VAŘENÍ - 2.díl (google.com)

Máte dotazy? Volejte : Petra Vilímková -777 391 491 

Klíčová slova: