Kresba jako komunikační médium

13.10.2012 16:53

Workshop kresby v Tiché kavárně přinesl účastníkům nový pohled na komunikaci.

Tichá kavárna sídlící v Praze – Ládví představuje na letošní podzim novou dramaturgickou linii, která nabídne bohatý kulturní program pro celou rodinu, známé, přátele i neslyšící návštěvníky kavárny. Jeho součástí jsou také výtvarné workshopy, které nejen neslyšícím zájemcům představí inspirativní způsoby uměleckého vyjádření. První vlaštovkou byl výtvarný workshop studenta pražské Akademie výtvarného umění Matěje Smrkovského, který se věnuje především kresbě a konceptuálnímu umění.
Hlavní ideou workshopu se stala myšlenka funkce kresby jako komunikačního média. Účastníci měli za úkol spolu komunikovat beze slov a objevit limity, na které narazí v průběhu tvorby různých výtvarných zadání, např. na začátku to byl tenisový míček namočený v černé barvě, který v různých směrech a obrazcích putoval mezi nimi. Ze společných dojmů z výsledné velkoformátové „kresby“ pak účastníci zpracovali individuální kresby. „Workshop byl pilotním projektem v rámci výtvarné výuky v Tiché kavárně a byl mou první zkušeností s učením neslyšících. Musím říct, že všichni účastníci byli otevření a hraví, což přineslo zajímavé výsledky, těším se tedy na další ze série workshopů, které si pro návštěvníky kavárny připravím,“ komentuje průběh workshopu lektor Matěj Smrkovský.
Další výtvarný workshop se v Tiché kavárně uskuteční 19. října pod vedením profesionálního fotografa Radka Hlaváčka, kde si zájemci mohou vyzkoušet základní techniky práce s digitálním zrcadlovým fotoaparátem. Workshop bude tlumočen do znakového jazyka a začíná v 16:30 hodin. Účast si můžete rezervovat na provoz@tichakavarna.cz.
Klíčová slova: