Koho představují CharityMints v květnu?

13.05.2012 21:20

Vzdělávací a další aktivity Hospice Sv. Jana Neumanna, který se ale především věnuje poskytování paliativní péče nemocným v Prachaticích a okolí.

V posledních chvílích života je pro každého člověka nejdůležitější domov a blízkost rodiny. V naprosté většině případů ale lidé v Češku umírají v ponuré atmosféře nemocnice. Alternativa přitom existuje - v podobě hospicu, který poskytuje paliativní lékařskou péči těm, u nichž medicína vyčerpala všechny své možnosti. Klientům hospicu je zaručeno, že nebudou trpět nesnesitelnou bolestí, v posledních chvílích nezůstanou sami a za každých okolností si zachovají svou lidskou důstojnost.
 
Hospic sv. Jana N. Neumanna, který disponuje 30 specializovanými lůžky (na proleženiny), poskytuje služby v okolí Prachatic už více než pět let. Za tu dobu doprovodil na „druhý břeh“ přes 900 umírajících a péči věnoval i jejich rodině. Od loňského roku nabízí i domácí hospicovou péči a do budoucna chce dokončit výstavbu zařízení pro lidi trpící Alzheimerovou demencí.
Akce pořádané v květnu:
- 16. 5. Úvod do hospicové paliativní péče - vzdělávací program pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách 
- 19. 5. Prachatická hospicová desítka - benefiční běh na 10 km
- 22.-23.5. Péče o nevyléčitelně nemocného v domácím prostředí - vzdělávací program určený zejména těm rodinným příslušníkům, kteří sami pečují o nemocného 
 
Více o vzdělávacích programech lze nalézt na:  http://www.hospicpt.cz/prachatice/akce 
 
 
Více na www.hospicpt.cz,   
           www.charitymints.com,
           www.facebook.com/charitymints.
__________________________________________________________
CharityMints.com, s.r.o.
CharityMints je zcela inovativní projekt, který nabízí společensky odpovědný byznys. Spojuje v sobě rafinovaný leták, hračku, bonbóny/ žvýkačky a podporu charitativním organizacím.
Smyslem je každoročně podporovat nejen kvalitní neziskové organizace, ale zároveň i nadané mladé umělce.Více informací získáte nawww.charitymints.com.
 
 
Klíčová slova: