Kinematograf bratří Čadíků startuje novou sezónu

Promítat bude výhradně české filmy, výtěžek tradičně pomůže lidem s handicapem.

Kinematograf bratří Čadíků vyráží s pojízdným kinem po České republice již po devětadvacáté. Dobrovolné vstupné na projekce výhradně českých filmů bude stejně jako v minulých letech určeno na dobročinné účely, na pomoc lidem s handicapem – klientům Konta Bariéry.

“Před pár měsíci jsem si myslel, že Filmové léto 2020 nebude, ale teď vám můžu říci, že bude v plném rozsahu. Jedeme do spousta míst v České republice a moc se těšíme,” říká zakladatel Kinematografu Josef Čadík.

Také letos se budou promítat výhradně české filmy. Vstupné na projekce je dobrovolné a vybraný obnos putuje na Konto Bariéry. V minulém roce se vybraly rekordní dva miliony korun.

„S Kinematografem je to krásná a dlouholetá spolupráce. Díky pomoci obyčejných lidí můžeme podporovat naše klienty již dvanáct let. Jen v minulém roce se pomoc díky “Čadíkovcům” dostala k více než šedesáti našim klientům,” říká o úspěšné spolupráciBožena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Kinematograf bratří Čadíků spolupracuje s Kontem Bariéry od roku 2008 a za tuto dobu dobrovolné vstupné vyneslo přes deset milionů korun. Každý rok tak díky financím od Kinematografu může Konto Bariéry přispět desítkám lidí s handicapem. Z Fondu Kinematograf Konto Bariéry přispívá na nákladné zdravotnické projekty, například na rehabilitace, zdravotnické pomůcky jako WalkAide nebo na rehabilitační přístroje MOTOmed, což jsou velmi důležité a finančně náročné pomůcky.

Více informací na stránkách Konta Bariéry.

Petra Seberová

Klíčová slova: