Kampaň Pomáhej s humorem

Vtipné scénky a červené nosy vynesly skoro 19 milionů, organizace poskytující služby lidem s handicapem se mohou hlásit do výběrového řízení Konta Bariéry do 10. února. 

Konto Bariéry slavnostně zakončilo kampaň ‚Pomáhej s humorem‘, na které pracovalo ve druhé polovině roku 2014. Zahájil ji televizní pořad Konta Bariéry, na něj navázal prodej červených nosů. Celkový výtěžek šplhá k 19 milionům korun. Podporu tradičně získají organizace poskytující služby lidem s handicapem.   
 
„Celou kampaň ‚Pomáhej s humorem‘ podpírají dva pilíře. Jsme moc rádi, že pilíř tvořený prodejem nosů, si naši partneři vzali hodně osobně. Jejich dílčí nasazení bylo hodně znát v konečných číslech,“ chválí ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.
V knihkupectví Neoluxor, kde se slavnostní zakončení kampaně konalo, nastínila B. Jirků i pokračování pro rok 2015. „Nechceme měnit, co funguje. Ale vypilovat, vybrousit a stále vylepšovat. Dál chceme pracovat s našimi partnery v prodeji nosů a připravovat pro diváky netradiční televizní pořad. I proto jsme si moc oddechli, že soud konečně osvobodil Honzu Potměšila a Petra Čtvrtníčka v kauze natáčení v policejních uniformách pro naše charitativní vysílání. Do příprav pro podzim 2015 se tak můžeme vrhnout bez obav.“   
 
Díky televiznímu pořadu vysílanému 27. září 2014 na České televizi, poslali diváci a velcí donátoři více než 15 a půl milionu korun na Konto Bariéry. Červené nosy - symbol Konta Bariéry – se prodávaly od září za 50 korun v síti partnerů kampaně. Peníze beze zbytku putují na pomoc lidem s handicapem. Výnos z prodeje nosů  - který přesáhl tři miliony korun - navýšili ještě lidé, kteří dobrovolně přispívali do kasiček umístěných na prodejních místech. Nosy jsou nadále v prodeji v knihkupectvích Neoluxor a v lékárnách dr. Maxe, peníze z dalšího prodeje budou připočteny do kampaně 2015.
 
Prostředky získané díky projektu ‚Pomáhej s humorem‘ rozděluje Rada Konta Bariéry vždy mezi organizace poskytující služby lidem s handicapem. Ty se mohou nyní hlásit do výběrového řízení o příspěvek, a to až do 10. února.
Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.