Jako doma

Praktickou příručku pro zadavatele stavby domovů pro seniory a podobných pobytových zařízení vydala Diakonie ČCE.

Autorem je Ing. Dan Žárský, ředitel Diakonie Vsetín, který stojí za úspěšnými realizacemi tří projektů domovů pro seniory a dalších dílčích realizací.

Cílem příručky, která je nabitá zkušenostmi, je odpovědět Vám na otázku: Co byste měli vědět, než se pustíte do výstavby domova pro seniory a jak postupovat během samotné výstavby

  • Jaká jsou základní východiska pro budování domova pro seniory?
  • Jak nastavit spolupráci zadavatele a projektantů při zpracování projektové dokumentace?
  • Jak komunikovat s realizační firmou a příslušnými úřady?
  • Jak projekt financovat?
  • Jaké jsou hlavní zásady pro vytvoření příjemného a útulného prostředí domova?
  • Na co během celého procesu přípravy a výstavby nezapomínat.

Příručka je doplněna řadou komentovaných fotografií, které slouží jako dobré či špatné příklady z praxe.

Cena knihy je 180 Kč včetně DPH bez poštovného.

Objednat knihu můžete přes objednávkový formulář nebo přímo u Moniky Jelínkové na e-mailové adrese: jelinkova@diakonievsetin.cz či telefonním čísle 603 291 954 (Monika Jelínková).

O autorovi: Dan Žárský (nar. 3. 5. 1960) studoval průmyslový design na SjF VŠT Košice spolupracující s fakultou architektury VUT Brno. Tomuto oboru se věnoval šestnáct let. Poté působil jedenáct let jako památkář. Od roku 2005 pracuje jako ředitel Diakonie ČCE – střediska Vsetín, se dvěma sty zaměstnanci, které aktuálně poskytuje dvanáct sociálních a zdravotních služeb. Během deseti let se týmu Diakonie Vsetín podařilo vybudovat tři domovy pro seniory. Autor procestoval řadu evropských zemí i USA, kde studoval provozování sociálních služeb, zvláště domovů pro seniory.

Marta Vodáková

Klíčová slova: