Jak využít QR čtečky ve svém telefonu

Další díl seriálu Abeceda vzdělávání pro seniory připravil Anděl strážný, z.ú.

QR kód je vlastně takový prostředník k získání kompletních informací a je běžnou součástí chytrých telefonů, kterých se týká náš seriál. Můžete se s nimi například setkat na plakátech, ze kterých se skrze QR kód dostanete rovnou na web organizátora akce.

QR kód slouží i jako vstupenka v telefonu. Ve zdravotnictví se zobrazuje s pomocí QR recept lékárníkovi, když mu ho ukážete v mobilu. QR kódy slouží i jako platební metoda – pro pokročilejší QR lze použít pro zaplacení faktury či služby, kterou si objednáte a je toho mnohem více.

Kurzy Abecedy otevřeny

Pokud potřebujete poradit se svým telefonem, tak projekt Abeceda vzdělávání pro seniory nabízí všem, kdo mají zájem, poradenské kurzy zdarma. Probíhají online a nabízejí pro menší skupinku možnost naučit se vše, co je k chytrému telefonu potřeba. Kvůli hezkému počasí projekt kurzy připravil až v odpoledních hodinách a běží vždy ve čtvrtek. 

Přihlásit se může i ten, kdo zatím chytrý telefon nemá, a chce si jen poslechnout informace a vidět se s novými lidmi. Stačí jen zavolat linku 736 525 736 a objednat si vlastní termín on line kurzu, kde vám také poradí, jak se do kurzu dostat.

Studenti, kteří seminář vedou, jsou vyškoleni a se staršími lidmi je moc baví spolupracovat. 
 
“Je skvělé, když vidím, jakou mají mí žáci radost, když si třeba poprvé nastaví Aplikaci ke QR Kódům a dozvídají se například s vnoučaty něco zajímavého o zvířatech v ZOO, jen přiloží k cedulce svůj telefon a můžou vyprávět o celém rodokmenu konkrétního zvířátka. Teď se moc těším, máme připraveno, jak získat a používat Aplikaci Můj Vlak. Tam si určitě budou pochvalovat, že mají v telefonu jízdní řád a mohou cestovat kam chtějí naprosto nezávisle…“ říká Ondra z Plzně, který studuje na střední škole a kurzy vede již rok.
 

Zde je návod, jak aplikaci naistalovat do vašeho chytrého mobilu a jak ji používat.

5. díl - Jak využít QR čtečky ve svém telefonu

 

A zde najdete odkaz na všechna videa seriálu.

Klíčová slova: