Jak mi ereska změnila život II

02.02.2013 22:06

Soubor 24 příběhů lidí s diagnózou roztroušená skleróza vydal Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) ve spolupráci se společností Merck a pacientskou organizací Unií ROSKA.

Křest knihy proběhl v rámci charitativního koncertu „Ida Kelarová & JAZZ FAMELIJA pro NFOZP“.

Kniha navazuje na stejnojmenný první díl a její redaktorkou je Lenka Petrášová, redaktorka MF DNES. Grafickou úpravu provedla Zuzana Michnová, křtu knihy se na středečním koncertu ujala Ida Kelarová spolu s dalšími hudebníky. „O první díl knihy byl velký zájem a obdrželi jsme také celou řadu pozitivních ohlasů. Proto jsme se rozhodli vydat další příběhy lidí potýkajících se s roztroušenou sklerózou, a ukázat především na to, že i oni jsou schopni žít plnohodnotný život," říká Hana Potměšilová, ředitelka NFOZP.

Křest se konal v Českém muzeu hudby v rámci charitativního koncertu. Mimořádnými hosty večera byly dětský sbor ČHAVORENGE a pěvecký sbor BARBASTELLA. Výtěžek z koncertu ve výši 39 990,-Kč bude věnován na projekt ochranné známky Práce postižených, který podporuje férové zaměstnávání hendikepovaných (www.pracepostizenych.cz).

Více informací o knize najdete ZDE

Klíčová slova: