I v devadesáti se lze stát modelkou!

18.01.2013 22:04

Originální projekt Domova seniorů Drachtinka v Hlinsku představuje první letošní číslo časopisu Sociální služby.

Šlo o nafocení charitativního kalendáře Hodnoty času zobrazujícího scény z 30. a 40. let minulého století, ve kterém se v rolích modelek a modelů objevili klienti tohoto zařízení.
Lednové vydání na čtyřech stranách dále přináší polemiku k otázce poskytování „sociálních služeb“ bez řádné registrace formou živnostenského podnikání. Čtenáři se mohou seznámit s pohledy Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva práce a sociálních věcí, Kanceláře veřejného ochránce práv a Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.
Odborné články čísla se tentokrát věnují principům vzdělávání a podpory osob s mentálním postižením (L. Procházková), asertivnímu kontaktování lidí s duševní poruchou (P. Černá), problematice trénování paměti (J. Suchá), transformaci sociálních služeb v domově pro osoby se zdravotním postižením (R. Bednář) či kvalitě a standardům sociálních služeb na Slovensku (J. Hanzová).
Z řady dalších příspěvků lze zmínit např. reportáž ze slavnostního vyhlášení vítězů Národní ceny APSS ČR – pracovník sociálních služeb a ocenění Pečovatel/ka roku, které proběhlo koncem loňského listopadu na Novoměstské radnici v Praze mj. za účasti manželky prezidenta republiky Livie Klausové, ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové a dalších osobností. Novinkou letošního ročníku pak je seriál určený na pomoc spotřebitelům ohroženým nekalými praktikami některých obchodníků či úkoly pro trénování paměti.
 
Zdeněk Kašpárek
Klíčová slova: