I slova léčí

Konference s podtitulem Změny ve společnosti s dopady na onkologicky nemocné, která proběhne 8. listopadu v Praze, otevírá nyní možnost pro přihlášení.

Letos se 8. 11. v pražském Green Pointu již po šesté sejdou profesionálové i laici, které zajímá mezioborová spolupráce v onkologii.

"Letošní program konference přináší opravdu podnětné a zajímavé příspěvky. Kombinace tématu změny ve společnosti a výborných přednášejících poskytne účastníkům skutečně přínosné informace. Sama se budu těšit hlavně na témata duchovního rozměru moderního pacienta a celkově na změny v životě onkologických pacientů v aktuální době," řekla k plánované konferenci přednášející Nikol Pazderová, manažerka projektu Bellis.

Kromě českých i zahraničních přednášek se lidé mohou zapojit i do odpoledních praktických workshopů. Součástí konference je i posterová sekce, do které se stále mohou zájemci hlásit. Vítězné postery v kategoriích odborné a laické budou zahrnuty do on-line sborníku konference.

Přihlášení je možné jak on-line na webu konference: www.islovaleci.cz, tak na e-mailu: vzdelavani@amelie-zs.cz.

Konferenci za podpory Magistrátu hl. města Prahy a Úřadu vlády ČR, ve spolupráci s VFN Praha realizuje Amelie, z.s. a bude akreditovaná Českou asociací sester a Asociací klinických psychologů.

A co na konferenci zazní kromě úvodních slov pořadatelů a zástupce odborné rady? Prezentovány budou pohledy na téma z hlediska lékaře, psychologa, sociálních pracovníků, pacientů, ale i duchovního. Workshopy se pak zaměří na supervizní podporu, téma smrti či to, jak se o rakovině mluví.

„V souvislosti s nárůstem počtu lidí diagnostikovaných onkologickým onemocněním ve všech věkových kategoriích se ukazuje, že nezbytnou součástí péče o ně je, a nadále stále více bude, doprovodná psychoonkologická a sociální péče. Pro úspěšnost samotné léčby je vyvážený psychický stav velice důležitým aspektem, který podporuje úzdravné procesy v organismu. A je to především kvalita života, která je v akutním období i v období i po léčbě bezprostředně ohrožena! Pojďme si společně povídat o moderní psychosociální podpoře, pojďme spolu hovořit o kvalitě života, o kráse a účinku pozitivních emocí,“ své pozvání doplňuje další přednášející, Jitka Weber, psycholožka Amelie, z.s.

 

Michaela Čadková Svejkovská

 

 

Klíčová slova: