Havlíčkův Brod: Veletrh sociálních služeb

04.02.2014 16:57

Ve středu 21. listopadu se v Havlíčkově Brodě opět uskuteční Veletrh sociálních služeb spojený s výstavou kompenzačních pomůcek.

Informoval o tom havlíčkobrodský radní Tomáš Hermann. Výstavní sály v prostorách Kulturního domu Ostrov budou pro veřejnost otevřeny od 9 do 17 hodin.

Akce navazuje na loňský úvodní ročník konaný v polovině září a pětiletou tradici výstav kompenzačních pomůcek pro sluchově, zrakově a tělesně postižené a město ji pořádá ve spolupráci s Centrem pro zdravotně postižené kraje Vysočina a Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých.

Veletrh je součástí projektu "Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb ve městě Havlíčkův Brod", který je spolufinancován Evropským sociálním fondem prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Cílem je představit stávajícím a potenciálním klientům i široké veřejnosti spektrum možností, které nabízejí poskytovatelé nejrůznějších sociálních služeb i výrobci a prodejci kompenzačních pomůcek, léčiv, potravinových doplňků, zdravé výživy, či odborné literatury.

Veletrh je určen dodavatelům výrobků a pomůcek, poskytovatelům a uživatelům sociálních služeb. Otevřen bude celý den pro odbornou i laickou veřejnost.

Cílové skupiny uživatelů služeb, na něž bude prodejní výstava zaměřena:
a) rodiny s dětmi, děti, mládež a mladí dospělí
b) osoby závislé na návykových látkách, osoby bez přístřeší a osoby ohrožené sociálním vyloučením
c) osoby se zdravotním postižením, osoby duševně nemocné
d) senioři

(iza, foto: arch.)

URL| http://www.novinkyvysocina.cz/zpravy/z-regionu/havlickuv-brod-veletrh-so...

Klíčová slova: