Festival porozumění

Již 19. ročník pořádá od 20. do 23. května 2019 v Mariánských Lázních a blízkém okolí Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením za podpory města Mariánské Lázně a pod záštitou Karlovarského kraje.

Festival nabídne řadu mimořádných příležitostí k vzájemnému setkání lidí s hendikepem a těch, kdo sami třeba žádné znevýhodnění nepociťují.

Kromě dopoledních dílen, které bude i letos hostit základní škola v Mariánských Lázních - Úšovicích, se odpolední a večerní festivalové akce budou odehrávat na mariánskolázeňské kolonádě, v Anglikánském kostele v Ruské ulici, v D-clubu Dyleň anebo také v kostele sv. Petra a Pavla v nedaleké obci Mnichov.

Mezi atraktivní části letošního programu bude nepochybně patřit středeční dopolední Malování bez bariér (experimentální výtvarný projekt „Jamming“ s Otto Kouwenem ze spolku Barvolam, ve kterém společně tvoří umělci s nálepkou „mentálního hendikepu“ a umělci postižení akademickým vzděláním) s následnou podvečerní vernisáží v Anglikánském kostele, kterou uvede herečka Bára Štěpánová.

Za zmínku stojí určitě i pozvání na závěrečný festivalový večer moderovaný hercem Jaroslavem Duškem, který na pódiu tentokrát přivítá neobvyklou hudební skupinu "Hudební ateliér Zbůch band".

Podrobnosti a kompletní festivalový program naleznete na webových stránkách festivalporozumeni.webnode.cz.

Josef Slowik

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.