Ergones slaví 10 let, spouští nový e-shop a přichystal slevy

TyfloCentrum Olomouc pomáhá lidem se zrakovým postižením od roku 2000 překonávat bariéry zejména v komunikaci, vzdělávání a na trhu práce. Téměř 80% těchto osob totiž nemá práci a díky svému smyslovému handicapu mají obtížné uplatnění. Nedílnou součástí organizace a jejich vize je i sociální firma Ergones. Ta byla založena 1. 1. 2011 na podporu zaměstnávání osob se zrakovým postižením jako tréninkové pracoviště pro klienty sociální rehabilitace, kteří měli zájem vrátit se zpátky do pracovního procesu.

Zahájila svou činnost poradenstvím a prodejem digitálních kompenzačních pomůcek, zejména speciálně upravených mobilních telefonů. Začátkem roku 2012 byly nastartovány další podnikatelské aktivity a byli přijati další pracovníci se zrakovým postižením.

Aktuálně Ergones poskytuje pracovní uplatnění lidem se zrakovým i jiným postižením a nabízí celou škálu služeb. Od výuky jazyků po Skypu, reklamního potisku, prodeje mobilních telefonů a počítačů pro zrakově postižené, až po dekorativní keramiku. Je také součástí projektu DMPŽ Den lidí bez domova, kdy zrakově postižení vyrábí keramické misky na polévku.

Ergones letos slaví deset let od svého vzniku a i přes všechny překážky a omezení s dobou koronavirou se snaží uplatnit na maximum, poskytnout pracovní místa handicapovaným lidem a nabídnout kvalitní služby.

„Přáli bychom si, abychom toto nelehké období zvládli bez větších ztrát a opět se nám dařilo minimálně jako doposud. Nemůžeme konkurovat výkony a množstvím zakázek velkým firmám. Avšak poskytujeme zázemí lidem se zrakovým a jiným postižením, rozvíjíme jejich znalosti a děláme naší práci s dobrým úmyslem“, dodává ředitelka Věra Jurečková.

Zaměstnanci sociální firmy Ergones nyní spustili novou verzi e-shopu na platformě Shoptet a jako poděkování za přízeň připravili po celý měsíc červen slevové akce pro stávající, ale i nové zákazníky.

Jejich nabídku služeb a možnosti podpory naleznete na webu www.ergones.cz a nový eshop na adrese www.obchodergones.cz.

 

Tomáš Helísek

Klíčová slova: