Dveře Temné kavárny se opět otevřou v Hradci Králové

12.06.2012 22:44

Objednat si z nápojového lístku, vypít kávu, zkonzumovat dezert a to vše po tmě mohou návštěvníci Temné kavárny, kterou v Hradci Králové v rámci festivalu Divadlo evropských regionů opět otevře obecně prospěšná společnost Tyfloservis.

Od 21. do 30. června ve Vinném sklípku u Královny Elišky mohou návštěvníci ochutnat tento nevšední zážitek. K tomu jim organizátoři každý den nabídnou další zajímavý program zaměřený na poznávání jiných smyslů, než je zrak.
 
Kavárna bude otevřena od pondělí do čtvrtka od 14 do 20 hodin, v pátek a o víkendu od 15 do 22 hodin. Návštěvníci do ní mohou vstoupit vždy v celou hodinu a svá místa si dopředu rezervovat na telefonním čísle 775 913 961, neboť kapacita kavárny je omezená. Obsluha z řad nevidomých a slabozrakých lidí a dalších dobrovolníků je bude celým zážitkem provázet a dodávat potřebnou jistotu ve světě tmy.
 
V rámci letošního ročníku Temné kavárny návštěvníci okusí zážitky ze světa hudby a prózy, které jim budou zprostředkovávat vidící i nevidící umělci, dostanou příležitost degustovat čokoládu a poznávat okolní svět podle vůní, zahrát si audiostop s Kinem POTMĚ nebo si něco přečíst pouze za pomoci hmatu.
 
Záštitu nad projektem přijal primátor města Hradce Králové MUDr. Zdeněk Fink. Jeho partnery se stali: RWE, Česká vinotéka Hradec Králové, Vinotéka KRÁLOVSTVÍ VÍN, Vinotéka u Mazlíka a fresh paninni. Výtěžek z projektu půjde na podporu činnosti Královéhradeckého střediska Tyfloservisu, který poskytuje služby pro dospělé nevidomé a slabozraké lidi. Ty podporuje v překování negativních důsledků zrakového postižení a opětovnému zapojení do běžného života. Provoz střediska je spolufinancován z prostředků Evropského sociálního fondu v ČR a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z projektu Statutárního města Hradec Králové na podporu sociálních služeb.
Daniela Morávková
Doprovodný program je v přiloženém souboru.
Klíčová slova: