Dotace MPSV

Dotační řízení Ministerstva práce a sociálních věcí pro poskytování příspěvku na výkon činností sociální práce pro obce a kraje na rok 2021 má uzávěrku pro podání žádosti 20. ledna 2021.

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) dne 11. prosince 2020 vyhlašuje dotační řízení pro poskytování příspěvku na výkon činností sociální práce (s výjimkou agendy sociálně-právní ochrany dětí) formou dotace ze státního rozpočtu krajům, hl. m. Praze, obcím s rozšířenou působností a obcím s pověřeným obecním úřadem. Rozdělovaná částka pro rok 2021 činí 487,5 mil. Kč.

„Sociální pracovníci na úřadech jsou významnou složkou pomoci lidem v obtížných životních situacích. Jejich odborná pomoc a podpora je dostupná tam, kde ji lidé zrovna potřebují. Často se pohybují v terénu, poskytují poradenství a spolupracují také s rodinami, se sociálními službami nebo úřady práce. Význam jejich role se ukázal plně teď, v době pandemie. Sice se postupně daří navyšovat objem finančních prostředků na dotaci, letos o 87,5 mil. korun, stále ale nemáme dostatek prostředků na zajištění plného počtu sociálních pracovníků, na to bychom potřebovali ze státního rozpočtu nejméně 918 mil. korun,“ sdělila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Podmínky pro poskytování příspěvku na výkon činností sociální práce pro rok 2021 reagují na zkušenosti s výskytem Covid-19 a častější práci z terénu i z domova. Proto lze z dotace nově hradit vybavení sociálním pracovníkům jako např. notebooky, dokovací stanice, monitory, tiskárny a další nezbytné příslušenství (sluchátka, mikrofony, power banky) nebo byl navýšen limit na položku ochranných prostředků.

Výzva je zveřejněna na webu MPSV zde: Dotace na sociální práci - MPSV Portál

Příjem žádostí o dotaci bude probíhat prostřednictvím aplikace OKnouze v období od 4. do 20. ledna 2021. Následně proběhne hodnocení, případné opravy žádostí a zasedání dotační komise. Finanční prostředky budou odesílány na účty krajů v průběhu března 2021. Dále budou finance přeposlány na účty obcí, jedná se o průtokovou dotaci.

Tiskové oddělení MPSV

Klíčová slova: