Dny umění nevidomých na Moravě

Online recitál Dagmar Syýkorové alias Daisy se koná v pátek 4. prosince od 17 hodin.

Recitál proběhne na na www.facebook.com/sons.olomouc.

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. pořádá každoročně Dny umění nevidomých na Moravě (DUN) – festival zrakově postižených umělců a souborů, jejichž jsou nevidomí a slabozrací rozhodujícími činiteli. Již od roku 1995 se koná v období jara a léta v mnoha městech Moravy.

Cílem festivalu je představit nejširší veřejnosti nadané zrakově postižené umělce a přesvědčit ji tak o tom, že nevidomý člověk má pouze ztížené zrakové možnosti, ale jinak je zcela schopen být nedílnou součástí společnosti.

Slabozraká zpěvačka, autorka veršů i prózy, Dagmar Sýkorová (alias Daisy) se hudbě věnuje od dětství. Ráda zpívá muzikálové písně, ale také pop, folk a jazz.

Absolvovala Základní školu pro zrakově postižené v Litovli, devět let se věnovala studiu hry na klavír. Sama se v 16 letech naučila hrát na kytaru, se kterou o rok později složila svou první píseň Křídla z ebenu.

Skládá texty i melodie, spolupracuje s dalšími profesionálními českými muzikanty. Účastní se a zasedá v porotách řady českých i mezinárodních hudební soutěží.  

Kromě zpěvu se věnuje psaní povídek, básní a článků, spolupracuje s médii na spotech, reportážích... Získala několik ocenění v literárních a recitačních soutěžích. Od roku 2010 je členkou správní rady Nadace prof. Vejdovského, která 27 let pomáhá zrakově postiženým, od roku 2012 koordinuje nadační projekty a PR. 

Klíčová slova: