Divadlo Beze slov vystoupí na 16. všesokolském sletu

Slet vyvrcholí dvěma hlavními programy ve dnech 2. a 3. července v Praze.

Divadlo Beze slov slaví v letošním roce 20 let od svého vzniku. Divadlo vzniklo pro škole VOŠ, SŠ, ZŠ a MŠ Štefánikova v Hradci Králové pro děti s vadami sluchu.

Divadelní soubor je jedinečný nejen u nás, ale v celé Evropě. I když souborem procházejí děti postupně tak, jak procházejí studiem školy, přesto si soubor drží vysokou profesionální (poloprofesionální) úroveň a je žádán na mnoha festivalech a pravidelných akcích v naší zemi.

Oslavy soubor s uměleckou vedoucí Evou Kuršovou pojal čistě pracovně. Během letošní, na akce bohaté, sezóny soubor vystoupil nejen na mnoha stálých festivalech, jako je Prima sezóna v Náchodě, Festiválek všemi vjemy ve Slatiňanech, Regiony v Městské hudební síni Hradce Králové nebo festival v Jaroměři Dětský domov, ale soubor vystoupil i na krajských sletech v rámci doprovodných programů. Vystoupení bylo mnohem, mnohem více.

Ohlédnutí za 20letou činností divadelního souboru přijel v květnu natočit i televizní štáb pro pořad Televizní klub neslyšících (TKN) a divadlu věnoval jeden samostatný díl.

 Umělecká vedoucí Kuršová za vrchol letošní sezóny považuje účast souboru v bohatém doprovodném programu 16. všesokolského sletu, který vyvrcholí ve dnech 2. a 3. července v Praze.

Pro oba dva dny zvolila umělecká vedoucí taneční etudu Děti ráje, se kterou vystoupí:

  1. v pondělí dne 2. 7. na Staroměstském  náměstí v čase 14.30 až 17.00 hod. v pořadí 22. (čas cca 16. hodina)
  2.  v úterý dne 3. 7. na Malostranském náměstí v čase 14.30 až 16.30 hodin v pořadí 19. (čas cca 15.30 hodin).

Taneční etuda je choreograficky postavena na píseň Michala Davida, ve které se  představí 10 účinkujících, a to jak bývalých členů souborů, tak i členů současných.

Celému souboru přejeme hodně tleskajících diváků nejen na svátku všech sportovců, členů i nečlenů TJ Sokola v celé naší vlasti, ale i diváků divadelních a festivalových. A všechny neslyšící příznivce sportu zveme: přijďte podpořit neslyšící umělce jedinečného divadelního souboru u nás.        

(hk)                                                                                                                  

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.