Divadelní pouť bez bariér hostí Kavárnu POTMĚ

Kavárna seznamující veřejnost s životem nevidomých bude umístěna ve festivalovém prostoru tvořeném taneční zkušebnou Hnízdo, Cooltourem a Divadlem loutek Ostrava a bude přístupná od 15. 9. 2020.

Festival Divadelní pouť bez bariér vnikl na základě unikátní myšlenky propojení profesionálních a handicapovaných umělců. Jeho přirozenou ambicí je ukázat handicap nikoliv jako překážku, ale jako možný nástroj uměleckého vyžití. Současně chce ukázat, že setkání s handicapem může vysoce obohatit i zdravého člověka.

Kavárna POTMĚ je unikátní koncept plně zatemněné kavárny, v níž už od roku 2006 obsluhují zrakově postižení. Projekt přibližuje vidícím život nevidomých v absolutní tmě a představuje je v jiné roli – v roli těch, kteří se ve tmě orientují sluchem, hmatem, a na které se mohou při pohybu ve tmě plně spolehnout. Kavárna návštěvníkům skýtá možnost vyzkoušet si život těch, kteří z role zrakově postižených nevystoupí většinou celý život.

Kavárna POTMĚ získala v průběhu jara a léta 2019 novou, modulární a mobilní podobu. Poprvé se v novém provedení návštěvníkům představila v červnu 2019 na náměstí Republiky v Praze.

Od letošního roku plně nahradí i zatemněný autobus, který dosud křižoval města po celé České republice. Novou podobu kavárny navrhla mladá designérka Adéla Bačová z KOMA MODULAR, o interiér se postarala IKEA. Těšíme se nejen na všechny milovníky kávy v městech po celé ČR.

Celý výtěžek z prodeje putuje na pomoc těžce zrakově postiženým dětem a dospělým.

Vstupné do Kavárny POTMĚ:

Dospělý 150 Kč,
Dítě do 15 let + ZTP do 15 let 100 Kč Rodinné vstupné 2+2 450 Kč, 2. nápoj 50 Kč

Návštěvníci kavárny si, kromě zážitku a vychutnání nápoje, odnesou také originální hrneček.

Kavárnu lze navštívit přímo nebo objednat předem u produkčního Lukáše Jardníčka, mobil: 725 118 883, e-mail: lukas.jadrnicek@rozhlas.cz

Festival podpořili Moravskoslezský kraj, Statutární město Ostrava, městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, Ministerstvo kultury, OSA, Nadace Jedličkova ústavu, Nadace Dětský mozek a Nadace Umění pro zdraví. Bílou holubici podporují Fest Ostrava, Data Servis, Nadační fond Veolia, Lenzing, OVaK, ToDo Marketing. Přáteli festivalu jsou Cooltour, Divadlo loutek Ostrava, Mléčný bar Naproti, a Mental Café.

Více na www.poutbezbarier.cz

Xenie Kaduchová

Klíčová slova: