Den lidí bez domova

Dobročinné polévky v miskách zrakově postižených budou 10. října opět pomáhat potřebným.

Již sedmým rokem je 10.10. datum, které patří v Olomouci všem lidem bez domova a lidem, kteří si zaslouží naší pomoc.

Tento den se totiž pořádá speciální akce na podporu hned několika cílových skupin. Organizace Dobré místo pro život pořádá spolu s partnery Den lidí bez domova.

Známé olomoucké osobnosti, sportovci a firmy na Horním náměstí prodávají polévky ve spec. keramických miskách, které vyrobili lidé se zrakovým postižením z TyfloCentra Olomouc – sociální firmy Ergones.

Tyto misky si předem v sociálním podniku koupí firmy, aby podpořily tyto zaměstnance. Misky mají několik barev a loga firem. Dík tomuto má keramická dílna Ergonesu práci na celý rok a lidé se zrakovým postižením práci a uplatnění na trhu práce i v této nelehké době.

Tento rok se vyrobilo 520 těchto misek na polévku. Ty se poté dodají na akci, kde pro změnu polévka a výtěžek z celého dne putuje na podporu olomoucké Charity.

Mezi partnery akce, firmy, které misky nechaly vyrobit, patří NB Oiltec, nový gastro projekt Bistro Paulus, WTC Písečná, fotograf Lukáš Navara či třeba Oto Košta z Allianz. Polévky navaří Dětský domov Olomouc, Farmak Gastro, Aquapark Olomouc, Bistro Paulus, Ristorante Pollo a Zlatý Muflon ze Šternberka.

Den lidí bez domova odstartuje na Horním náměstí před vchodem do budovy radnice v 11:00 a polévky budou k mání do té doby, než se všechny porce vykoupí. Cena jedné polévky je 100 korun (včetně keramické misky a chleba).

 

Tomáš Helísek

Klíčová slova: