Den bez paměti

Proběhne na Palackého náměstí v Hořovicích 12. dubna od 10.00 do 18.00 hodin. Účastníci se mj. dozvědí, co by měl člověk vědět a dělat, když jeho blízký trpí demencí. 

Zájemcům budou zdarma provedeny testy paměti, vyšetření tlaku či cukru, připravena je výtvarná dílnička pro děti.

Velkou prezentační akci v rámci projektu „Farní charita Beroun pomáhá neformálním pečovatelům“ podpořil starosta Hořovic Dr. Ing. Jiří Peřina svoji záštitou.

„Den bez paměti je jednou z aktivit, kterými chceme otevírat téma demence, pomoci lidem s demencí a pomoci rodinám, jejichž život demence výrazně ovlivňuje.“ říká Veronika Maslíková, vedoucí Domova sv. Anežky České v Berouně, specializovaného zařízení pro seniory s Alzheimerovou nemocí.

Jaké projevy syndrom demence provází, jakou formu podpory nemocný potřebuje a na co by měl myslet ten, kdo pečuje, se veřejnost dozví, pokud ve středu 12. dubna navštíví stánek Dne bez paměti.  

„Rádi bychom rozšířili povědomí o tom, že je důležité poruchy paměti včas řešit a že je možné v počátečním stadiu výrazně prodloužit dobu, kdy projevy demence nebrání v plnohodnotném prožívání života. Veřejnost rovněž nabádáme k tomu, abychom všichni na jeden den odložili své externí paměti a trénovali náš vnitřní paměťový systém v mozku. Neboť trénování paměti je jedním ze způsobů jak aktivně přispívat k prevenci.“ dodává Maslíková. Zaměstnanci Farní charity Beroun Vám během celého dne rádi poskytnou individuální poradenství. 

 

Jitka Papežová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.