Další úspěšná sezona Kinematografu bratří Čadíků: Diváci letního kina přispěli 1,3 milionu lidem s handicapem

Kinematograf bratří Čadíků dojel do cíle 31. promítací sezony. Lidem po celé zemi nabídl skvělé filmy pod letní oblohou a možnost dobrovolným vstupným podpořit Konto Bariéry. Výsledkem je 1,3 milionu korun na pomoc handicapovaným lidem. 

 

 

Kinematograf bratří Čadíků objel během letních prázdnin na 150 českých a moravských obcí a měst. Návštěvníkům nabídl filmy jako například Cesta domů od Tomáše Vorla, komedii Patrika Hartla Prvok, Šampon, Tečka a Karel, nebo film Gump - pes, který naučil lidi žít.

„Letošní ročník byl velmi náročný, protože jsme vůbec nevěděli, na čem jsme. Doba je nevyzpytatelná a já jsem moc rád, že jsme zvládli všechna místa objet a vybrat tolik peněz pro Konto Bariéry. Dnes nikdo neví, co bude dál, a šetří každou korunu, přesto lidé přispěli a ročník se vydařil,“ říká Josef Čadík.

Peníze jako obvykle pomohou lidem s handicapem, aby si mohli pořídit nákladné zdravotní a kompenzační pomůcky. 

Kinematograf bratří Čadíků brázdí každé léto Česko už 31 let.

„Na úplném počátku jsme vůbec nevěděli, že vzít maringotku a promítat lidem filmy na náměstí bude něco, co si udrží tak dlouhou tradici. Jsem také moc rád, že se k projektu přidal můj syn a že ho to baví. A možná se k tradici připojí i jeho dva synové a zachovají tak Kinematograf pro další generace,“ dodává Josef Čadík.

Jeho spolupráce s Kontem Bariéry trvá od roku 2008. Za tu dobu návštěvníci letního kina podpořili nadaci částkou přesahující 14 milionů korun.

„Je vidět, že nám lidé věří, že mají důvěru v Konto Bariéry i v Kinematograf bratří Čadíků, proto je tohle pojízdné kino tak úspěšné. Jsem moc ráda, že máme takového partnera a přeji Kinematografu a Kontu Bariéry hodně spokojených návštěvníků i v dalších letech,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry. 

Lucie Nekvasilová

 

Klíčová slova: