Česká asociace pro psychické zdraví nabízí

28.04.2013 2:00

Cílem projektu, v němž jsou ještě volná místa, je připravit minimálně 30 osob se zdravotním postižením ke vstupu na trh práce v hlavním městě Praze.

AKTIVIZACE osob se zdravotním postižením na trhu práce – Praha

Příjemce: Česká asociace pro psychické zdraví
Partner projektu: Občanské sdružení KOLUMBUS
Název projektu: AKTIVIZACE osob se zdravotním postižením na trhu práce – Praha
Název programu: Operační program Praha Adaptabilita
Projekt AKTIVIZACE je jednou z iniciativ navýšení práceschopnosti osob se zdravotním postižením formou dlouhodobého a pravidelného poradenství, vzdělávání, které reflektuje nabídku trhu práce pro OZP a následného umístění na tréninkových pracovních místech s aktivní podporou a dalším tréninkem dovedností a adaptací na pracovní podmínky.
Cílem projektu je připravit minimálně 30 OZP ke vstupu na trh práce v hl.m. Praze. Program podpory stavíme na 4 hlavních aktivitách:
  1. JOB KLUB - 12 měsíců, min 30 podpořených osob, skupinová setkání, individuální poradenství, volný JK
  2.  EXKURZE - ÚP ČR, tréninková kavárna, chráněná dílna, NNO, firma, které umožní přímý kontakt s různými typy zaměstnavatelů a rozdílně náročnou pracovní činností, 30 podpořených osob
  3.  tři KURZY - "Operátor", Organizační a administrativní pracovník", "Fundraiser", které nabízejí alternativu ke kurzům rukodělných činností pro OZP a současně mají vazbu na aktuální nabídku na trhu práce v hl.m.Praze, 24 podpořených osob
  4.  TRÉNINKOVÁ PRACOVNÍ MÍSTA - celkem 7 úvazků na 6 měsíců, 1 úvazek ČAPZ, 2 úvazky o.s. KOLUMBUS, 4 úvazky Formica Group, s.r.o., pravidelná a osobní podpora supervizora, další trénink dovedností.
Klademe důraz na jednoduchost, pravidelnost, dostupnost aktivit a možnost individuálního přístupu.
Pokud máte zájem o účast v projektu pište a volejte. Máme stále volná místa.
 
Radka Dvořáčková
Česká asociace pro psychické zdraví
Klánova 300/62, 147 00  Praha 4
Tel.: +420 777 783 019
e-mail: info@capz.cz
www.capz.cz

Klíčová slova: